| Autor: redakcja6

EuroGastro szansą na rozwój biznesu

18. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro 2014 to okazja do podniesienia umiejętności kulinarnych i rozwoju biznesu poprzez udział w konkursach, w których można zdobyć nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł. Pierwszy z nich to konkurs dla polskich eksporterów o nagrodę Ministra Gospodarki, a drugi to „Polska wołowina, wołowina z przyszłością”. Na zgłoszenia pozostały już niespełna 2 tygodnie.

EuroGastro szansą na rozwój biznesu
Targi EuroGastro, poza zapewnieniem pełnego wachlarza produktów i rozwiązań dla biznesu gastronomicznego to wydarzenie, które kreuje trendy, nagradza jakość, wspiera firmy oraz umożliwia zdobywanie wiedzy. Targi odbędą się w dniach 26-28 marca br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.
 
Konkurs dla polskich eksporterów
Organizatorem konkursu o nagrodę Ministra Gospodarki na najbardziej przedsiębiorczą firmę, eksportera i innowatora Targów EuroGastro 2014 jest firma MT Targi Polska, a Honorowy Patronat objęło Ministerstwo Gospodarki. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, za pierwsze miejsce 10 tys. zł oraz 5 tys. zł za drugie. Termin zgłoszeń upływa 21 lutego br.
 
Konkurs skierowany jest do polskich wystawców Targów EuroGastro 2014, którzy prowadzą działalność eksportową i ich produkty mogą konkurować na rynkach zagranicznych. Do udziału mogą być zgłaszane wyroby stosowane w szeroko pojętej branży gastronomicznej, muszą się jednak charakteryzować nowoczesną technologią, funkcjonalnością, walorami ekonomicznymi, zgodnością z wymogami technicznymi produktów dla gastronomii oraz efektami bądź potencjałem eksportowym.
 
Promocja polskiej wołowiny
Kolejnym konkursem jest konkurs kulinarny „Polska wołowina, wołowina z przyszłością” organizowany przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni. Konkurs realizowany będzie w pięciu etapach. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 24 lutego br. W finale konkursu, który odbędzie się w trzecim dniu Targów EuroGastro 2014, weźmie udział 6 zespołów wybranych przez Jury Konkursowe. Zwycięskiemu zespołowi przyznana zostanie nagroda 10 tys. zł, za drugie miejsce 6 tys. zł, a za trzecie 4 tys. zł.
 
Zadanie konkursowe polegać będzie na samodzielnym opracowaniu przepisów. Dania mają składać się z przekąski zimnej i dania głównego z uwzględnieniem obowiązkowych produktów konkursowych, tj. zrazowej dolnej, zrazowej górnej, łopatki, krzyżowej, żeberek, szpondra oraz rozbratla. Do przyrządzania potraw będzie wykorzystywana polska wołowina wysokiej jakości, w szczególności certyfikowana QMP.
 
Celem konkursu jest promocja polskiej wołowiny, w szczególności certyfikowanej znakiem „Dobra Wołowina QMP”. System QMP (Quality Meat Program) stanowi zbiór zasad, które określają cały proces produkcji mięsa wołowego, od wskazania ras bydła na najlepsze mięso, po sposób jego pakowania i oznakowania. System został stworzony przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego i w 2008 roku uznany przez Ministerstwo Rolnictwa za oficjalny krajowy system jakości żywności.
 
Informacje praktyczne
Informacje o zgłoszeniach do konkursów znajdują się na stronie internetowej Targów EuroGastro. Dla przedstawicieli branży, którzy dokonają rezerwacji przez Internet przewidziana jest 50% zniżka na bilet wstępu.
 
Więcej informacji na www.eurogastro.com.pl.
 
Kontakt PR:
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89
 
Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072
 
Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!