Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Forum Debaty Publicznej „Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 26 czerwca 2014 roku, w Pałacu Prezydenckim odbyło się Forum Debaty Publicznej...

W dniu 26 czerwca 2014 roku, w Pałacu Prezydenckim odbyło się Forum Debaty Publicznej „Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju”, którego głównym tematem była „Polska Wieś 2014. 25 lat przemian i 10 lat w Unii Europejskiej”.
Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Debatę, której głównym jej założeniem było zwrócenie uwagi na najważniejsze przemiany społeczne oraz gospodarcze jakie zaszły w tym czasie na obszarach wiejskich w ostatnich 25 latach i po wejściu do Unii Europejskiej w kontekście raportu „Polska Wieś 2014”, otworzył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Minister Dariusz Młotkiewicz. .
 
Podczas debaty głos zabrał również Prezydent Bronisław Komorowski, który podkreślił, że proces asymilacji polskiego do nowych warunków był bardzo trudny. Tym bardziej, że w tym okresie były dwa momenty zwrotne dla rozwoju polskiego rolnictwa jak bankructwo gospodarcze w czasach PRL oraz wynikająca z tego dramatyczna sytuacja związana z utratą rynków i zderzenie się rolnictwa z regułami wolnego handlu. Następnym przełomowym momentem zdaniem Prezydenta było przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, dzięki której polskie rolnictwo otrzymało dodatkowe środki finansowe na rozwój, a także szanse swobodnego wejścia na rynek europejski.
 
To właśnie pozyskanie prawa do swobodnego konkurowania na rynku wspólnotowym należy uznać za bardzo istotne, gdyż jak ocenił Bronisław Komorowski - Pokazaliśmy gigantyczne atuty, które działają do dnia dzisiejszego, gdyż źródłem sukcesu polskiego rolnictwa jest umiejętność radzenia sobie na rynku europejskim, w konkurencji. W opinii Prezydenta - bynajmniej nie chodzi tutaj wyłącznie o rynki europejskie, ale również o rynki zewnętrzne.-
 
Na koniec Prezydent podkreślił, że kiedyś dopłaty się skończą i mimo radości z osiągniętych sukcesów - musimy się zastanowić nad tym, jakie wyzwania stoją przed polską wsią i rolnictwem.-

(Kliknij w obrazek, aby powiększyć)
 
W dyskusji wziął udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, a także byli szefowie tego resortu m.in. Jarosław Kalinowski, Artur Balazs, Roman Jagieliński.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3

Google+Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"


źródło:Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +9 pkt. razem głosów: 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl