| Autor: mikolaj

II Pomorskie Forum Trzodziarskie już 7 listopada 2014 r. w Łęgowie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizuje, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, II Pomorskie Forum Trzodziarskie, które odbędzie się w dniu 7 listopada 2014 roku w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym „Pod Lipami” w Łęgowie (na trasie Tczew – Pruszcz Gdański)

II Pomorskie Forum Trzodziarskie już 7 listopada 2014 r. w Łęgowie

II Pomorskie Forum Trzodziarskie

Ideą Forum jest integracja środowiska hodowców i producentów trzody chlewnej i ma stanowić platformę do wymiany poglądów i doświadczeń, określić priorytety i kierunki rozwoju tej gałęzi produkcji rolniczej. Nie sposób pominąć przy tej okazji zagadnień z zakresu technologii produkcji, nierozerwalnie związanej z postępem i rozwojem hodowli świń w naszym kraju.

W pierwszej części spotkania słuchacze zapoznają się z aktualną sytuacją na rynku mięsa wieprzowego. Poznamy strukturę handlu, kierunki poszukiwań nowych rynków zbytu, rolę bankowych analityków rolnych i zagrożenia dla rozwoju naszego trzodziarstwa na skutek embarga handlowego i wystąpienia w naszym kraju afrykańskiego pomoru świń.

W drugiej części spotkania wysłuchamy wykładów i podejmiemy dyskusję na tematy techniczne takie jak zdrowie świń, żywienie, wyposażenie budynków inwentarskich, czyli tych elementów, które decydują o produktywności naszego stada.

W pierwszej jak i drugiej części Forum swój wykład przeprowadzi niekwestionowany autorytet w dziedzinie zdrowia świń profesor Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach.

Zapraszamy hodowców i producentów trzody chlewnej, a także osoby związane z tą branżą do udziału w II Pomorskim Forum Trzodziarskim. Z warunkami uczestnictwa w spotkaniu można zapoznać się w każdym Biurze Powiatowym ODR, w naszych oddziałach terenowych oraz na stronie www.podr.pl
Tagi:
źródło: