| Autor: redakcja1

IV Ogólnopolski Festiwal Wieprzowiny w Koźminie Wielkopolskim

W dniu 10 lipca 2016 roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim na boisku przy Zamku odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Wieprzowiny.

IV Ogólnopolski Festiwal Wieprzowiny w Koźminie WielkopolskimFestiwal Wieprzowiny w Koźminie Wielkopolskim

Imprezę zorganizował Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza przy współpracy Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz Grupy Producentów Rolnych z Koźmina Wielkopolskiego.
 
W programie Festiwalu znalazły się liczne konkursy dla publiczności jak rzut świńską nóżką, lotką, strzelanie z wiatrówki czy też konkurs rysunkowy dla dzieci polegający na namalowaniu świnki. Warto podkreślić, iż dla najlepszych dorosłych startujących przygotowano specjalne upominki, które otrzymały także wszystkie dzieci biorące udział w zmaganiach rysunkowych.
 
Ważnym punktem Festiwalu był konkurs kulinarny pod hasłem „Na rodzinne imprezy najlepsza wieprzowina spod polskiej strzechy”, przy czym oceniano potrawy w kategorii schab w galantynie, karkówka w obyczajach kulinarnych oraz polędwica na różne sposoby. Jak podkreślali jurorzy, wybór był niezwykle trudny, a bogactwo doskonałego smaku dań nie ułatwiało kwestii wyłonienia najsmaczniejszych potraw. W końcu udało się jednak wyłonić najlepszą trójkę, a wielu uczestnikom konkursu przyznano także specjalne wyróżnienia.
 
Smakowitą część Festiwalu stanowiły degustacje wyrobów i potraw z wieprzowiny, po które w kolejce mogli ustawić się wszyscy przybyli na imprezę. Przygotowane potrawy podbiły najbardziej wybredne podniebienia.
 
Całość imprezy uświetniły występy kapel, zespołów i kabaretów, wśród których wyróżnić można zespół Lorem, pokaz tańca nowoczesnego „Temperature”. Z kolei gwiazdą wieczoru był Czadoman. Natomiast zabawę poprowadził DJ z zespołu TWO BOYS.
 
Ogólnopolski Festiwal Wieprzowiny w Koźminie Wielkopolskim sfinansowano z funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, a Patronat Medialny nad nim objął Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.
 
Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z IV Ogólnopolskiego Festiwalu Wieprzowiny w Koźminie Wielkopolskim.


Tagi:
źródło: