Konferencja naukowa "Oxytree – jedno drzewo, wiele korzyści" już 12 kwietnia!

Szybko rosnące drzewa Oxytree wzbudzają coraz większe zainteresowanie, również w środowisku naukowym. Przedstawiciele największych uczelni w Polsce przyglądają się kondycji drzew rosnących na terenie naszego kraju, przeprowadzają badania, a nawet sami prowadzą poletka doświadczalne Oxytree. O wynikach dotychczasowych badań i planach na najbliższy sezon będzie można dowiedzieć się już 12 kwietnia we Wrocławiu.

Konferencja naukowa
Konferencja naukowa „Oxytree – jedno drzewo, wiele korzyści” to kolejne spotkanie w całości poświęcone tematyce szybko rosnących drzew. Podczas zeszłorocznego spotkania mogliśmy przyjrzeć się doświadczeniom przeprowadzanym na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie badana była m.in. dynamika wzrostu drzew oraz kondycja drzew na zróżnicowanych warunkach glebowych. W tym roku swoimi doświadczeniami podzieli się z nami m.in. dr inż. Janusz Lisowski z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, który na podstawie prowadzonych poletek doświadczalnych zbadał cechy biometryczne, skład liści oraz wartość opałową Oxytree. Podczas spotkania Oxytree da się poznać nie tylko od strony naukowej – dowiemy się więcej na temat roli, jaką szybko rosnące drzewo tlenowe odgrywa w przestrzeni miejskiej.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona! Więcej informacji oraz bilety na konferencję dostępne są na stronie:

https://konferencja-oxytree-jedno-drzewo-wiele-korzysci.evenea.pl/


 


Tagi:
źródło: