| Autor: mikolaj

Konkurs Kalibracji Opryskiwaczy podczas Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

Dwanaście drużyn ze szkół rolniczych wzięło udział w pierwszym w Polsce „Konkursie Kalibracji Opryskiwaczy”, który rozegrano podczas Targów HORTI-TECH w Kielcach

Konkurs Kalibracji Opryskiwaczy podczas Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECHTrzyosobowe zespoły z: Widzewa, Sichowa Dużego, Piaseczna, Łowicza, Chrobrza, Rzemienia, Nowosielec i Mokoszyna zmagały się w dwuetapowym konkursie. Niektóre Zespoły Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zgłosiły do konkursu po kilka zespołów.

- Cieszymy się, że szkoły tak licznie przystąpiły do pierwszego w Polsce konkursu kalibracji opryskiwaczy. W nowoczesnym rolnictwie konieczna jest dokładna kalibracja opryskiwacza, tak żeby dawki środków ochrony roślin czy nawozów były właściwe. Chodzi o to, by uniknąć przedawkowania, a zarazem zapewnić skuteczność – mówi Marek Kawalec, prezes Leaf Media jeden z organizatorów konkursu i współorganizator targów HORTI-TECH.

Po pierwszym zadaniu, które polegało na skrupulatnych wyliczeniach, trzyosobowe jury konkursu wyłoniło 3 finałowe drużyny – z Rzemienia, Sichowa Dużego i Mokoszyna.

Przy dopingu swych szkół finaliści zmagali się z zadaniem praktycznym, które wykonywano przy użyciu opryskiwacza udostępnionego przez firmę Bury Maszyny Rolnicze oraz ciągnika Kubota, jaki zapewniła firma PolSad.

Zwycięzcami konkursu okazała się drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Siechowa Dużego w składzie: Magda Kowynia, Daniel Nasieniak i Przemysław Ziętarski. Wyjechali z Kielc z pucharem ufundowanym przez Targi Kielce oraz wieloma nagrodami od sponsorów.     Drugie miejsce przypadło uczniom Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, a trzecie drużynie z Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie. Oni również otrzymali nagrody od sponsorów konkursu.

Swoją nagrodę – wyróżnienie specjalne dla szkoły w Sichowie Dużym wręczył prezes Ryszard Ciźla, szef Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Nagrodę od KRUS wręczył Cezary Nobis, dyrektor Biura Prewencji i Rehabilitacji Centrali KRUS w Warszawie. Wszyscy uczestnicy, szkoły oraz opiekunowie grup otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!