| Autor: kkj6

Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt FARMA!

W dniach 10-13 lutego w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt FARMA 2011. Celem targów FARMA jest prezentacja najnowszych światowych rozwiązań z zakresu produkcji zwierzęcej.

Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt FARMA!

Podczas targów 115 firm z 8 państw zaprezentowało produkty i technologie z branż takich jak agrobudownictwo, żywienie, genetyka, weterynaria i bioenergia.

Patronat Honorowy nad targami FARMA objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii. Głównym patronem medialnym wydarzenia był miesięcznik TOP AGRAR, a pozostałymi patronami: TVP S.A., portal rp.pl i miesięcznik Czysta Energia.


W uroczystym otwarciu targów udział wziął Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Andrzej Byrt – Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich i Janusz Związek – Główny Lekarz Weterynarii, a także prezesi i przedstawiciele agencji rolnych, instytucji związanych z sektorem rolno-spożywczym i liczne grono zagranicznych gości. Agencję Rynku Rolnego reprezentował Lucjan Zwolak – Zastępca Prezesa ARR oraz Iwona Ciechan – Rzecznik Prasowy ARR.


Targom FARMA towarzyszyły bezpłatne seminaria i konferencje m.in. seminarium pt. „Bioenergia w rolnictwie” oraz konferencja pt. „Biogazownie – energia z odnawialnych źródeł”. W czasie powyższych spotkań Wojciech Rylski – Kierownik Działu Biopaliw Biura Cukru i Biopaliw omówił działania Agencji w zakresie monitorowania produkcji biogazu rolniczego. Agencję reprezentowały również Elżbieta Jeżak – Dyrektor Biura Cukru i Biopaliw i Marzena Skąpska – Zastępca Dyrektora Biura Cukru i Biopaliw.


Podczas targów Zastępca Prezesa ARR wręczył nagrody Agencji w Ogólnopolskim Konkursie na Producenta i Hodowcę Trzody Chlewnej 2010 Roku oraz w konkursie Agro-Przedsiębiorca Roku 2010.


W trakcie FARMY wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z porad firm i instytucji zajmujących się finansami, ubezpieczeniami i doradztwem w rolnictwie. Stoisko informacyjno-konsultacyjne ARR, zorganizowane przez Oddział Terenowy ARR w Poznaniu, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.


Dodatkowo można było odwiedzić Salon Zielonek prezentujący kompleksową ofertę z zakresu technologii przygotowania pasz i produkcji kiszonek oraz Salon Agroenergii poświecony możliwościom pozyskania energii z roślin energetycznych i odpadów z produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza w zakresie biogazowni.


Podczas targów odbył się II Europejski Dzień Młodego Rolnika i II edycja ogólnopolskiego konkursu "Najbardziej innowacyjny młody rolnik".


Dodatkowe informacje na temat targów można znaleźć na stronie: www.farma.mtp.pl


Źródło: http://www.arr.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!