| Autor: redakcja1

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych trwa w najlepsze

W dniach 17-19 maja bieżącego roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych trwa w najlepsze
To premierowa edycja tej imprezy, która wcześniej znana była jako Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Wprawdzie zmianie uległa jedynie nazwa tej prestiżowej wystawy, ale za to ranga cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wydarzenia wzrosła.
 
W związku z tym, każdy z przybyłych ma okazję zobaczyć 180 sztuk bydła mlecznego, 80 sztuk bydła mięsnego, 160 owiec i kóz, 500 królików, 150 szynszyli, a nawet ślimaka winniczka czy pisklęta strusi. Nie zabrakło także kur, kaczek, indyków, gęsi czy przepiórek.
 
Organizatorem NWZH jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Instytut Zootechniki-Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w krakowskich Balicach związki branżowe oraz grupa MTP. Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to trzydniowe święto, które skupia najlepszych polskich hodowców prezentujących swoje zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów pokazujących najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie czy chowie zwierząt. Wystawie przyświeca również idea zdrowego żywienia na bazie dobrze przyrządzonego mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego pochodzącego od polskich producentów.
 
W tym roku podczas NWZH jest największej w historii Wystawa Ras Rodzimych, wśród których pojawiło się m.in. bydło rasy Polska Czerwona czy Białogrzbieta, owce Wrzosówki, Merynos polski w starym typie, Czarnogłówka, kury nośne: zielononóżka kuropatwiana, gęsi m.in.: lubelska, kielecka, podkarpacka, pomorska, kartuska, garbonosa czy rypińska, a także króliki i szynszyle. Poza tym, można również podziwiać największą w historii ekspozycję kucy szetlandzkich. Nie brakuje także dynamicznych pokazów koni czy efektownych prezentacji bydła na ringach wyścielonych zielonymi trocinami.
 
Podczas tegorocznej edycji NWZH wielką gratką jest możliwość zobaczenia na żywo ambulansu dla zwierząt, który prezentuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a także rozsmakowania się w strefie degustacyjnej Wystawy Ras Rodzimych.
Tegoroczna wystawa odbywa się w pawilonach nr 1, 2, 3, 3A, 4 oraz na placu Świętego Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w samym sercu stolicy Wielkopolski. Wstęp na wystawę jest BEZPŁATNY.


Tagi:
źródło: