| Autor: mikolaj

Opolagra 2016. Przed nami największe targi w południowej Polsce

W dniach 10-12 czerwca po raz XIII-ty odbędzie się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. W 2015 r. targi odwiedziło ponad 45 tys. zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 470 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się równie okazale.

Opolagra 2016. Przed nami największe targi w południowej Polsce

Opolagra 2016

Opolagra to miejsce spotkań pasjonatów techniki rolniczej, którzy mogą nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko, które co roku cieszy się dużą popularnością.

Jak wskazują organizatorzy, tematem przewodnim tegorocznej Opolagry będą ładowarki. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Swoich sił na tym samym będą mogli spróbować również widzowie.

Bardzo bogaty będzie program pokazów tegorocznej Opolagry. Zwiedzający zobaczą pokaz mycia maszyn po zakończeniu prac polowych, a Akademia Opon Grasdorf pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych. John Deere Polska z kolei zaprezentuje możliwość sterownia ciągnikiem z kabiny kombajnu. Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, zostanie w tym roku wzbogacony o Valtra Demo Tour.

Precyzyjny Gospodarz na targach Opolagra

Podczas Opolagry rozegrane zostaną drugie w tym roku eliminacje w konkursie Precyzyjny Gospodarz. W piątej edycji turnieju Precyzyjny Gospodarz każdy z zawodników będzie miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże nieco unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełni ciągnik Zetor, do którego przytroczona zostanie lanca. Uczestnicy mają za zadanie przekłuć balonik znajdujący się na przyczepie Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należy powrócić na miejsce startowe. Zapisy do turnieju Precyzyjny Gospodarz odbywają się na stoisku Portalu Gospodarz.pl oraz na stronie konkursu: http://www.gospodarz.pl/turniej

Czytaj dalej na następej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!