| Autor: mikolaj

POLAGRA FOOD. Droga na zagraniczne rynki wiedzie przez Poznań

Żywność nadal jest polskim hitem i nie zdołały tego zmienić żadne embarga ani ograniczenia na Wschodzie. Producenci szybko znaleźli alternatywne rynki zbytu. Efekt? W tym roku znów padnie eksportowy rekord. Rosnący trend w tej branży potwierdza zainteresowanie poznańskimi targami POLAGRA, które odbędą się od 21 do 24 września.

POLAGRA FOOD. Droga na zagraniczne rynki wiedzie przez Poznań

W ubiegłym roku eksport polskiej żywności wzrósł o 4,5 proc., do 21,3 mld euro. Ten rok ma być jeszcze lepszy. W I półroczu 2015 r. wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych wyniosła 11,17 mld EUR, co oznacza wzrost o 6,4 proc. licząc rok do roku. Spadek sprzedaży na rynkach wschodnich polscy producenci z nawiązką zrekompensowali sobie na nowych kierunkach, m.in. krajów Unii Europejskiej. - W strukturze eksportu rolno-spożywczego udział państw UE w porównaniu do pierwszego półrocza 2014 roku wzrósł z 78,3% do 80,5% – podaje GUS. Z kolei wartość eksportu do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) wyniosła 561 mln euro i w stosunku do pierwszego półrocza 2014 roku spadła aż o 44 proc.

POLAGRA FOOD

Droga na zagraniczne rynki wiedzie m.in. przez Poznań. Wystawcy uważają, że udział w targach to nadal jeden z najlepszych sposobów budowania relacji biznesowych – nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Międzynarodowe Targi Polagra FOOD to jedne z największych tego typu wydarzeń w Europie. Od kilku już lat blok targów spożywczo-gastronomicznych obejmuje cztery specjalistyczne, uzupełniające się imprezy: Targi Smaki Regionów, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH, Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD i Międzynarodowe Targi Gastronomii POLAGRA GASTRO.

- Biorąc pod uwagę zakres tematyczny bloku imprez spożywczo-gastronomicznych, to najobszerniej traktujące branżę wydarzenie targowe. Świadczy o tym także liczba wystawców, zwiedzających oraz fakt, iż ekspozycja zajmuje ogromną powierzchnię wystawienniczą, jaką dysponujemy w obrębie pawilonów, czyli ponad pięćdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych – mówi Filip Bittner, Dyrektor Grupy Produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 

W Poznaniu zaprezentuje się blisko 1000 wystawców z 30 krajów świata. Stale rośnie liczba zwiedzających w 2013 r. było ich 54 tys., w ubiegłym roku 65 tys. - Spodziewamy się, że tegoroczne targi odwiedzi ok. 70 tys. zwiedzających – dodaje Filip Bittner.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!