Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
POLAGRA FOOD. Droga na zagraniczne rynki wiedzie przez Poznań

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Żywność nadal jest polskim hitem i nie zdołały tego zmienić żadne embarga ani ograniczenia...

Żywność nadal jest polskim hitem i nie zdołały tego zmienić żadne embarga ani ograniczenia na Wschodzie. Producenci szybko znaleźli alternatywne rynki zbytu. Efekt? W tym roku znów padnie eksportowy rekord. Rosnący trend w tej branży potwierdza zainteresowanie poznańskimi targami POLAGRA, które odbędą się od 21 do 24 września.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ubiegłym roku eksport polskiej żywności wzrósł o 4,5 proc., do 21,3 mld euro. Ten rok ma być jeszcze lepszy. W I półroczu 2015 r. wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych wyniosła 11,17 mld EUR, co oznacza wzrost o 6,4 proc. licząc rok do roku. Spadek sprzedaży na rynkach wschodnich polscy producenci z nawiązką zrekompensowali sobie na nowych kierunkach, m.in. krajów Unii Europejskiej. - W strukturze eksportu rolno-spożywczego udział państw UE w porównaniu do pierwszego półrocza 2014 roku wzrósł z 78,3% do 80,5% – podaje GUS. Z kolei wartość eksportu do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) wyniosła 561 mln euro i w stosunku do pierwszego półrocza 2014 roku spadła aż o 44 proc.

POLAGRA FOOD

Droga na zagraniczne rynki wiedzie m.in. przez Poznań. Wystawcy uważają, że udział w targach to nadal jeden z najlepszych sposobów budowania relacji biznesowych – nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Międzynarodowe Targi Polagra FOOD to jedne z największych tego typu wydarzeń w Europie. Od kilku już lat blok targów spożywczo-gastronomicznych obejmuje cztery specjalistyczne, uzupełniające się imprezy: Targi Smaki Regionów, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH, Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD i Międzynarodowe Targi Gastronomii POLAGRA GASTRO.

- Biorąc pod uwagę zakres tematyczny bloku imprez spożywczo-gastronomicznych, to najobszerniej traktujące branżę wydarzenie targowe. Świadczy o tym także liczba wystawców, zwiedzających oraz fakt, iż ekspozycja zajmuje ogromną powierzchnię wystawienniczą, jaką dysponujemy w obrębie pawilonów, czyli ponad pięćdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych – mówi Filip Bittner, Dyrektor Grupy Produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 

W Poznaniu zaprezentuje się blisko 1000 wystawców z 30 krajów świata. Stale rośnie liczba zwiedzających w 2013 r. było ich 54 tys., w ubiegłym roku 65 tys. - Spodziewamy się, że tegoroczne targi odwiedzi ok. 70 tys. zwiedzających – dodaje Filip Bittner.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl