| Autor: mikolaj

Polagra Food - rozmowy o polskiej żywności

Targi i wystawy to także tradycyjne miejsce do odbywania wielu rozmów i dyskusji. W pierwszym dniu pobytu ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się również spotkanie z ministrem rolnictwa, hodowli i rybołówstwa Republiki Kenii Felix`em Koskei.

Polagra Food - rozmowy o polskiej żywności

Polagra Food

Minister Sawicki podreslił, że w dalszym ciagu nasza wzajemna wymiana handlowa jest niewystarczająca, nie odpowiada aktualnym możliwościom. Minister oczekuje przyspieszenia uzgodnień weterynaryjnych i fitosanitarnych.

Rozmówcy podkreślili konieczność zacieśnienia współpracy w zakresie wymiany materiału genetycznego zwierząt hodowlanych.


Kolejne spotkanie ministra dotyczyło rozmów z przedstawicielami firm handlowych należących do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Jem bo polskie

Goście poinformowali szefa resortu rolnictwa o kampanii promocyjnej „Jem bo polskie”, organizowanej pod auspicjami POHiD.

Minister, przychylając się do prośby, udzielił patronatu kampanii oraz zapewnił o poparciu tej inicjatywy.

Celem kampanii „Jem bo polskie”, planowanej na październik – grudzień 2014, jest pomoc producentom owoców (w tym szczególnie jabłek) i warzyw, przez poszerzenie rynku zbytu tych produktów. Kampania ma zachęcić konsumentów do zwiększenia zakupów polskich jabłek i tym samym – poprzez zwiększenie obrotu - wesprzeć producentów w zderzeniu z trudną sytuacją nadpodaży. Zakłada się, że skala sprzedaży pozwoli dostawcom jabłek uzyskać przychody, kompensujące straty powstające wskutek załamania rynków wschodnich i zwłoki w uruchomieniu środków UE.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!