Targi Alimentaria w Barcelonie

W dniach 25-28 w Barcelonie trwają Międzynarodowe Targi Alimentaria. W uroczystym otwarciu targów wziął udział sekretarz stanu Jacek Bogucki, który następie spotkał się z sekretarzem generalnym ds. żywności i rolnictwa w ministerstwie rolnictwa, żywności i środowiska Hiszpanii Carlosem Cabanas Godino.

Targi Alimentaria w Barcelonie

Targi Alimentaria

Podczas spotkania omówiona została trudna sytuacja na rynkach rolnych. Ministrowie zgodzili się, że uruchomione dotychczas instrumentarium jest niewystarczające i nieefektywne. Jacek Bogucki wskazał na konieczność wdrożenia działań stabilizujących na rynku mleka i wieprzowiny, z uwagi na bardzo trudną sytuację na tych rynkach w Polsce i UE.

Sekretarz stanu w polskim ministerstwie rolnictwa podkreślił również przekonanie naszego kraju o konieczności konstruktywnej współpracy w ramach UE na rzecz wypracowywania jak najlepszych rozwiązań, aby móc skutecznie konkurować na rynku globalnym i sprostać wyzwaniom, jakie przed nami stoją: umowa TTIP ze Stanami Zjednoczonymi, negocjacje handlowe z Mercosurem. Rozmowy dotyczyły także przyszłości WPR i kwestii wyrównania dopłat bezpośrednich.


O wspaniałych polskich i hiszpańskich smakach dyskutowano także na spotkaniu regionów, zorganizowanym na stoisku Regionu Galicja przez Konsula Honorowego Polski w Galicji Juana M. Vieites Baptista de Sousa, wiceprezesa Targów Alimentaria.

Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Podczas tej edycji na targach Alimentaria obecnych było ponad 40 firm z Polski. Między innymi posiadające w swojej ofercie produkty wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej. Sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkał się z przedstawicielami firm z Polski. Polskie stoisko odwiedziła hiszpańska minister rolnictwa Isabel García Tejerina.

21. edycję edycjęTargów Alimentaria w Barcelonie charakteryzuje konkurencyjność, internacjonalizacja oraz zwrócenie uwagi na markę produktów spożywczych. Alimentaria to najważniejsze targi spożywcze w Hiszpanii i jedne z najważniejszych na świecie. Wystawa skierowana jest do producentów, dystrybutorów, importerów i eksporterów wszystkich produktów z branży spożywczej. Patronat nad targami sprawują między innymi ministerstwo rolnictwa, rząd Katalonii i Hiszpański Instytut Handlu Zagranicznego.Tagi:
źródło: