| Autor: redakcja1

Polskie Zboża - Zielone Agro Show 2013 - podsumowanie

W dniach od 25 do 26 maja 2013 roku w Kąkolewie, w gminie Grodzisk Wielkopolski, odbyła się kolejna edycja Wystawy Polskie Zboża - Zielone Agro Show.

Polskie Zboża - Zielone Agro Show 2013 - podsumowanieOrganizatorzy przygotowali dla gospodarzy specjalne poletka pokazowe, które obsiano różnymi gatunkami zbóż, traw, roślin oleistych, roślin wysokobiałkowych i roślin przeznaczonych na poplon. Na Wystawie można było zatem nie tylko dokładnie przyjrzeć się uprawom, ale również uzyskać informacje związane z doborem odpowiednich gatunków do jakości gleby i innych warunków agrotechnicznych.

(kliknij w obrazek, aby go powiększyć)
 
Ponadto każdy ze zwiedzających miał okazję do zapoznania się z szeroką ofertą firm zajmujących się maszynami, chemią rolniczą, magazynowaniem paliw, nawozami, opryskiwaczami, kosiarkami, zagrabiarkami, przyczepami samojezdnymi, sieczkarkami, wozami paszowymi, siewnikami, agregatami uprawowo-siewnymi, czy innymi maszynami i urządzeniami niezbędnymi do uprawy roślin oraz hodowli zwierząt.

(kliknij w obrazek, aby go powiększyć)
 
Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych już pokazów maszyn podczas prac polowych, które odbyły się mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych. Można było jednak zobaczyć jak sprawdzają się kosiarki, prasy, owijarki do bel, praso – owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Istotnym elementem pokazu był pomiar gęstości objętościowej bel.


(kliknij w obrazek, aby go powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: