| Autor: redakcja1

Polsko-Niemieckie Konsultacje Międzyrządowe w Berlinie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył w Polsko-Niemieckich Konsultacjach Międzyrządowych, które odbywały się w Berlinie pod przewodnictwem Premier Beaty Szydło i Kanclerz Angeli Merkel.

Polsko-Niemieckie Konsultacje Międzyrządowe w Berlinie
W ramach tych konsultacji odbyło się bilateralne spotkanie  ministrów rolnictwa Polski i Niemiec, które dotyczyło  przeglądu, przyszłości i uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej, jak również rozwoju obszarów wiejskich. Rozmowy  odbywały się w Ministerstwie ds. Wyżywienia i Rolnictwa RFN.
 
Podczas spotkania niemiecki minister ds. wyżywienia i rolnictwa Christian Schmidt oraz polski minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wyrazili zgodność co do konieczności dokonania rewizji systemu zarządzania i kontroli WPR. Obaj ministrowie  podkreślili również, że uproszczenia powinny objąć zarówno rolników, jak i administrację.
W odniesieniu do rozwoju obszarów wiejskich, wskazano na ogromny potencjał prorozwojowy tych terenów, który powinien zostać uwzględniony w strategiach i politykach rozwoju, zarówno na szczeblu UE, jak i krajowym.
 
Dla zaznaczenia priorytetowego charakteru relacji polsko-niemieckich w obszarze rolnictwa, w konkluzjach rozmów przyjęta została Wspólna Deklaracja Ministrów Rolnictwa Polski i Niemiec jako wyraz woli pogłębiania i zacieśniania współpracy dwustronnej na rzecz silnej i efektywnej Wspólnej Polityki Rolnej.

Czytaj dalej na nastepnej stronie...Tagi:
źródło: