| Autor: mikolaj

Precyzyjny Gospodarz podczas Wystawy ROLTECHNIKA 2014

W dniach 23-24 sierpnia podczas Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA 2014 odbędą się kolejne eliminacje w zmaganiach o miano Precyzyjnego Gospodarza 2014 roku.

Precyzyjny Gospodarz podczas Wystawy ROLTECHNIKA 2014W 2014 roku Redakcja Portalu Gospodarz.pl wraz ze współorganizatorami postanowiła zwiększyć liczbę osób, które mogą wziąć udział w konkursie. Do tej pory w każdej eliminacji zasiąść za kierownicą ciągnika mogło 10 osób. W tym roku zwiększamy tę liczbę dwukrotnie. W przeciągu jednego weekendu w szranki zmagań o miano Precyzyjnego Gospodarza będzie więc mogło stanąć prawie 50 osób.

Przypomnijmy, iż Precyzyjnym Gospodarzem zostanie osoba, która w jak najkrótszym czasie pokona tor w kształcie łuku, podobny do tego jaki trzeba przejechać podczas egzaminu na prawo jazdy. Do Waszej dyspozycji ponownie oddamy ciągnik marki Zetor z przyczepą firmy Metal-Fach.


Zobacz jak wyglądał konkurs Precyzyjny Gospodarz podczas ROLTECHNIKI 2013

Modyfikacji uległy również podstawowe wymogi umożliwiające wzięcie udziału w konkursie. Przede wszystkim nie trzeba już wylegitymować się prawem jazdy kategorii T, należy jednak posiadać minimum podstawowe uprawnienia do kierowania pojazdami czterokołowymi. Postanowiliśmy także bardziej uelastycznić podejście do trzeźwości. Zgodnie z polskim prawem granica dopuszczalnego poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu została przesunięta do poziomu 0,2 promila.

Osoby nie posiadające żadnych uprawnień do kierowania pojazdami oraz będące pod wpływem środków odurzających lub alkoholu (powyżej 0,2 promila w wydychanym powietrzu) nie zostaną dopuszczone do turnieju.

Wraz ze zwiększającym się z edycji na edycję poziomem konkursu ważną zmianą będzie także maksymalny czas przejazdu osoby biorącej udział w zmaganiach. W tym roku postanowiliśmy go skrócić do 5 minut. Na placu boju pozostaną zatem jedynie najlepsi! Rekord trasy należy do Jonasza Glapiaka, który rok temy wygrał zmagania w Wilkowicach z czasem 1:35:93, czeka na pobicie.

Zmianie uległa również nagroda rzeczowa w konkursie. W 2014 roku zwycięzca każdej z eliminacji poza wycieczką do fabryki Zetor w Czechach otrzyma aparat fotograficzny. Dla osób, które zajmą pozostałe miejsca tradycyjnie przygotowaliśmy garść gadżetów Portalu Gospodarz.pl i współorganizatorów.

Trzecia edycja konkursu „Precyzyjny Gospodarz” składa się z 8 eliminacji (sobota + niedziela), które odbywają się przy okazji 4 imprez:
  • 10-11 maja AGRO-FARMA Kowalewo Pomorskie (Kujawsko-Pomorskie)
  • 14-15 czerwca OPOLAGRA Kamień Śląski (Opolskie)
  • 23-24 sierpnia ROLTECHNIKA Wilkowice (Wielkopolskie)
  • 25-26 październik AGRO-PARK Lublin (Lubelskie)
Pierwsze cztery tegoroczne eliminacje konkursu cieszyły się sporym zainteresowaniem Gospodarzy. W związku z tym zachęcamy do zapisów do konkursu już teraz.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ubiegłorocznego konkursu w Wilkowicach, które znajdziecie poniżej.

Przejdź na następną stronę by zobaczyć plakat konkursu...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!