| Autor: redakcja11

Precyzyjny Gospodarz na wystawie ROLTECHNIKA 2016

W dniu 20 sierpnia 2016 r. w Wilkowicach podczas XI Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA odbyły się kolejne zmagania w ramach turnieju "Precyzyjny Gospodarz".

Precyzyjny Gospodarz na wystawie ROLTECHNIKA 2016Precyzyjny Gospodarz na ROLTECHNICE 2016

Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły przystąpić osoby, które posiadały prawo jazdy kategorii co najmniej B lub T, a poziom alkoholu w ich krwi nie przekraczał 0,2 promila. Wszyscy chętni, którzy przeszli weryfikację, otrzymali unikatowe koszulki "Precyzyjnego Gospodarza", które zdobyć można tylko poprzez udział w konkursie.

Zaraz po krótkiej instrukcji głównego sędziego, zgodnie z kolejnością zapisów, wystartowali pierwsi śmiałkowie. Do walki o miano precyzyjnego dodatkowo motywowały rodziny i znajomi uczestników, którzy kibicowali swoim faworytom.

W 2016 roku każdy z zawodników ma okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże w dużej mierze unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełnił ciągnik Zetor Proxima, do którego przytroczona została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się z jednej strony przyczepy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe. 

Nad precyzją wykonania zadania czuwał sędzia główny, który doliczał za popełnione błędy jednorazowo 15 sekund kary oraz przedstawiciel firmy Zetor Polska, który kontrolował manewry zawodników w kabinie.

Najbardziej precyzyjni gospodarze otrzymali zestaw nagród przygotowanych przez współorganizatorów zawodów, czyli firmę Zetor Polska, Metal-Fach, Bank BGŻ BNP Paribas oraz Redakcję Gospodarz.pl. W sobotę w zawodach zwyciężył Michał Kossowski z czasem – 1:08:74.


Niestety ze względu na złe warunki pogodowe w niedziele konkurs „Precyzyjny Gospodarz" został odwołany.

Wyniki turnieju "Precyzyjny Gospodarz" na Wystawie ROLTECHNIKA 2016 (sobota)

  1. Michał Kossowski z czasem brutto: 1:08:74

  2. Gabriel Reszczyński z czasem brutto: 1:11:41

  3. Mateusz Kossowski z czasem brutto: 1:19:51

  4. Tomasz Gościniak z czasem brutto: 1:22:50

  5. Sławomir Matuszewski z czasem brutto: 1:24:15

  6. Mateusz Kaczmarek z czasem brutto: 1:24:83

  7. Zbigniew Wroński z czasem brutto: 1:26:82

  8. Dominik Kubiak z czasem brutto: 2:37:56

  9. Julita Kossowska z czasem brutto: 3:09:22

  10. Tomasz Wlezień z czasem brutto: 3:30:06

* Na czas brutto przejazdu składa się rzeczywisty czas przejazdu oraz doliczone karne sekundy


 Tagi:
źródło: