| Autor: mikolaj

Poznaj Dobrą Żywność. Kolejne produkty nagrodzone

Program Poznaj Dobrą Żywność to program Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który od lat służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Jego celem jest motywowanie producentów i przetwórców żywności do podnoszenia jakości swoich wyrobów.

Poznaj Dobrą Żywność. Kolejne produkty nagrodzone

Gala Poznaj Dobrą Żywność

– Ugruntowało się przekonanie, że cykl imprez pod hasłem Polagra Food jest świętem branży rolno-spożywczej. Zdobyte w ciągu 32. lat doświadczenie i prestiż sprawiły, że jest to najważniejsza tego typu impreza w naszej części Europy. Tradycją stało się też, że w czasie tych targów przedstawiciele firm otrzymują znaki programu Poznaj Dobrą Żywność dla swoich najwyższej jakości produktów – powiedział minister Krzysztof Jurgiel podczas Gali PDŻ odbywającej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Zarówno Targi jak i Znak PDŻ to narzędzia promocji – zaznaczył podczas uroczystości prezes MTP Przemysław Trawa i dodał, że połączenie tych dwóch imprez to dobry mariaż pozwalający na rozwój obu wydarzeń.

Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą w tym roku 95-lecie swojej działalności. Program Poznaj Dobrą Żywność ma krótszą historię, pierwsze znaki zostały nadane w 2004 roku. Od tamtego czasu wyróżnienie to otrzymało 1450 produktów wytwarzanych przez 176 producentów. Odznaczają się one najwyższą, niezmienną jakością i doskonałym smakiem.

– Znak PDŻ  jest dziś rozpoznawalny i stał się cenną wskazówką przy dokonywaniu zakupów przez  konsumentów – podkreślił minister Jurgiel.

W tym roku znaki programu Poznaj Dobrą Żywność otrzymało kolejnych 48 producentów dla 193 swoich wyrobów.

– To że produkujemy bardzo dobrą żywność, żywność najwyższej jakości, żywność o wybornym smaku potwierdzają też dane dotyczące naszego eksportu rolno-spożywczego, który systematycznie rośnie. W ubiegłym roku jego wartość wyniosła blisko 24 mld euro. Dlatego też zabiegamy o dostęp do kolejnych rynków. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy nastąpiło to w odniesieniu do 20 państw – podkreślił szef resortu rolnictwa gratulując wyróżnionym. Powiedział, że jest przekonany, iż produkty te znajdą  uznanie wśród konsumentów na całym świecie - bo są tego warte.
 


Tagi:
źródło: