| Autor: redakcja12

Przekazanie nagrody w ramach „Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego”

Podczas tegorocznej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW BEDNARY 2017 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wręczyła już po raz 15 nagrodę za najlepsze „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Uroczysta Gala Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017

Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
- Tak, to jest już XV edycja konkursu ogólnopolskiego „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Jak co roku konkurs został objęty patronatem przez prezydenta RP - od trzech lat honorowego patronatu udzielił nam Pan Prezydent Andrzej Duda. Ten konkurs cieszy się z roku na rok coraz to większą popularnością, w tym roku wystartowało w nim 1021 gospodarstw rolnych, natomiast łącznie w 15 edycjach to już ponad 18 tysięcy gospodarstw – podkreśla Adam Sekściński, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Warto podkreślić, że tegoroczna nagroda – ciągnik rolniczy trafił do gospodarstwa na Lubelszczyźnie. Gospodarze zajmują się produkcja rośliną oraz zwierzęcą – właściciele posiadają 55 loch w cyklu zamkniętym co daje im łączna wartość prawie 1400 tuczników łącznie sprzedanych. Co powinni zrobić i na co zwrócić uwagę przyszli uczestnicy konkursu?
 
- Jakie rady? Stale dążyć do poprawienia bezpieczeństwa we własnych gospodarstwach i zastanawiać się nad każdym krokiem, który się w gospodarstwie stawia. Trzeba tez być przewidującym – zaznacza właściciel gospodarstwa.

- Ciągnik się bardzo przyda, jak już wcześniej wspominałem nie mamy ciągnika o takiej mocy. Także ciągnik będzie miał dużo pracy w naszym gospodarstwie – tłumaczy gospodarz.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!