| Autor: kkj6

Relacja z V Międzynarodowych Targów Ogrodniczych Gardenia – 25-27.02.2011

Targi Gardenia uważane są za jedne z największych oraz najważniejszych spotkań osób powiązanych z branżą ogrodniczą w Polsce. Jest to piąta edycja tych targów, na których to swoją ofertę zaprezentowało blisko 300 wystawców na obszarze 7 pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Relacja z V Międzynarodowych Targów Ogrodniczych Gardenia – 25-27.02.2011


W tej edycji targów głównym produktem wystawienniczym był materiał roślinny jak nasiona traw, warzyw, ziół, cebule, bulwy, kłącza kwiatów oraz warzyw, drzewa, krzewy, byliny, a także inne rośliny ogrodnicze. Poza tym można było zapoznać się nie tylko z najnowszymi trendami obowiązującymi w ogrodnictwie, ale także zobaczyć narzędzia wraz ze sprzętem ogrodniczym niezbędnym do uprawy gleby, sadzenia i pielęgnacji roślin. Oczywiście nie zapomniano także o środkach ochrony roślin przed wszelkiego typu szkodnikami czy różnego rodzaju nawozach wzmacniających roślinność.


Co więcej, otóż każdy ze zwiedzających mógł zapoznać się z ciekawymi nowościami, które nie tylko ułatwiają dbanie o ogród osobom zajmującym się tym hobbistycznie, ale także i profesjonalnie. To właśnie specjalistom został poświęcony pierwszy dzień targów zwany „Dniem Profesjonalisty”, czyli architektom krajobrazu, zarządcom terenów zielonych.


Co jest niezwykle ciekawe, otóż prócz podziwiania ekspozycji oraz nowości można było także dokonać zakupu interesujących nas produktów. Z ciekawostek można było obejrzeć z bliska mini ładowarki, napędy wiercące w pionie i poziomie czy też łuparki do drewna.


Poza tym zwiedzający mieli także okazję do zapoznania się z produktem pomocnym przy hamowaniu krzewienia się chwastów a przyspieszających wzrost prawidłowy roślin. Rozwiązaniem takim są agrowłókniny, które pozwalają na prawidłowy rozwój roślin, przepuszczają powietrze i utrzymują właściwą temperaturę nie pozwalając przy tym na przypalanie wierzchołków roślin oraz ich osłabianie jak to ma miejsce przy zwykłych foliach. Dzięki specjalnym kołkom mocującym agrowłóknina nie jest podwiewana czy zrywana, przez co doskonale spełnia swoją rolę.


Innym niezwykle interesującym produktem okazuje się specjalna gama nawozów oraz narzędzi niezbędnych w ogrodnictwie. Dzięki odpowiednim dobraniu składników rośliny są właściwie odżywione, przez co mają więcej kwiatów i są dużo zdrowsze i bardziej rozwinięte.


Oczywiście nie mogło zabraknąć na targach także środków ochrony roślin przed szkodnikami. Absolutnym hitem okazał się preparat na ślimaki, który jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt i ludzi, a przy tym ekologiczny.


Naturalnie nie obyło się bez interesujących pokazów czy wykładów na temat właściwej pielęgnacji roślin i w ten sposób każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!