| Autor: redakcja1

Relacja z V Ogólnopolskiego Forum Grup Producentów Rolnych

W dniach od 3 do 4 listopada 2015 roku w Warszawie odbyło się V Ogólnopolskie Forum Grup Producentów Rolnych. Patronat internetowy nad tym wydarzeniem sprawował Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.

Relacja z V Ogólnopolskiego Forum Grup Producentów RolnychV Ogólnopolskie Forum Grup Producentów Rolnych

Tak jak w poprzednich latach każdy zainteresowany  tematyką  „Funkcjonowania Grup Producentów Rolnych w nowym okresie programowania  PROW”  mógł  śledzić na żywo przebieg konferencji na Portalu Gospodarz.pl.


Głównym celem tegorocznego Forum było dostarczenie uczestnikom i wszystkim oglądającym relację on-line, szczegółowych informacji związanych bezpośrednio z działalnością Grup Producentów Rolnych.

Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitała Danuta Holecka z Banku BGŻ BNP Paribas, która przedstawiła pokrótce program Forum. Swoje podziękowania względem uczestników skierowała Krystyna Ziejewska z Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych – Izby Gospodarczej. Głos zabrał również Bartosz Urbaniak będący członkiem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, który w swej krótkiej wypowiedzi zachęcał do zadawania pytań w dyskusji podsumowującej cykl wykładów.

Pierwsze seminarium dotyczące sytuacja na głównych rynkach Agro poprowadził Michał Koleśnikow z Banku BGŻ BNP Paribas. W związku z tym, zostały szczegółowo omówione aspekty mające wpływ na obecną sytuację na rynkach zbóż, oleistych czy mięsa.

(kliknij, aby powiększyć)


Sytuacja na rynku żywca jest bardzo zróżnicowana. I tak indory podrożały, ceny kurcząt są bardzo zmienne, a w odniesieniu do trzody mówi się o złej sytuacji. Według Koleśnikowa na pogorszenie się sytuacji na rynku trzody chlewnej największy wspływ nie miało wystąpienie na terytorium Polski ASF, ale wprowadzenie przez Rosję embargo na produkty z tego mięsa.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!