| Autor: kkj6

Relacja z XI Międzynarodowych Targów Fermy Bydła (25-27.02.2011)

To już jedenaste targi Fermy Bydła, które odbywały się w dniach 25-27.02.2011 roku w poznańskiej hali Arena, gdzie swoje produkty zaprezentowało około 150 wystawców, a stoiska odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.

Relacja z XI Międzynarodowych Targów Fermy Bydła (25-27.02.2011)

Ta edycja targów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pośród odwiedzających oraz zaowocowała wieloma nowymi kontaktami. Co więcej, otóż nie odbyło się bez licznych wykładów mających na celu przybliżenie problemu związanego z hodowlą bydła mlecznego oraz mięsnego. Profesorowie oraz inni specjaliści w doskonały sposób przedstawiali nie tylko trudności jakie można napotkać przy chowie zwierząt, ale także problemy oraz rozwiązania zaproponowane przez Unię Europejską jak kwoty mleczne.


Co więcej, otóż zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W tym przypadku absolutnym hitem cieszyła się maszyna samoistnie dojąca. Poza typową funkcją dojenia posiada ona także umiejętność rozpoznania chorób czy infekcji oraz jakości danego mleka.


Inną ciekawą sprawą, która także cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem są mlekomaty. Urządzenia te pozwalają na zakup świeżego mleka bezpośrednio od rolnika. Jak zapewniają producenci jest to zupełnie bezpieczne i higieniczne, gdyż jeden mlekomat przypada na jednego rolnika, a zamieszone w środku zbiorniki są regularnie wymieniane wraz z przewodami podłączonymi do dozownika.


Ponadto można było zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi podawania witamin zwierzętom. Wśród ofert można było odnaleźć typowe dodatki do pasz, ale także specjalne musli dla zwierząt w sypkiej formie oraz w sprasowane w wiaderku, które to jest bez przerwy dostępne i kiedy zwierzę czuje brak witamin to je uzupełnia. Zupełną nowością są także specjalne bolusy, które podaje się tylko raz na 5-6 miesięcy. Aplikuje się je bezpośrednio do żołądka zwierzęcia.


Do tego też, można było wziąć udział w licznych konkursach z niezwykle wartościowymi nagrodami, a dla tych, którzy lubią dobre i świeże soki oraz owoce też się coś odpowiedniego znalazło.


Zobacz relację videoTagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!