| Autor: mikolaj

Trwają pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro we Lwowie

We Lwowie rozpoczęły się pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro, organizowane przez Targi Kielce oraz ukraińską spółkę Gal-Expo. Wystawa obejmuje blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy reprezentuje polskich producentów sektora rolniczego.

Trwają pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro we LwowieTargi Techniki Rolniczej EuroAgro

- Rozpoczynające się dzisiaj targi są drogą do zdobycia rynku Ukrainy. Nie tylko samymi produktami, ale również dzięki nowym kontaktom i wymianie doświadczeń, czego tutaj potrzebujemy – powiedział podczas uroczystości otwarcia targów EuroAgro Lwów Oleg Syniutka - przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. – Okręg lwowski jest bramą do wejścia na cały rynek ukraiński, który jest potężny i otwarty na zagospodarowanie, szczególnie w sektorze rolniczym – dodał.

Dwa lata trwały przygotowania prowadzone między Targami Kielce a ukraińskimi partnerami zainteresowanymi zorganizowaniem targów we Lwowie.

- Nasze doświadczenie to 25 lat organizacji targów i wystaw. Choć podsumowywać targi będziemy mogli dopiero w sobotę, to patrząc na pierwszy dzień, widać, że pomysł był dobry, bo został również dobrze przyjęty. Hala i stoiska zaczynają się zapełniać zwiedzającymi  – mówił Dariusz Michalak, Dyrektor Grupy Projektów w Targach Kielce podczas konferencji prasowej w ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie. – Jesteśmy jedynym polskim ośrodkiem wystawienniczym, który samodzielnie zajmuje się organizacją targów poza granicami naszego kraju. Mamy doświadczenie w organizacji targów w Kijowie czy Budapeszcie. Rozpoczynając tradycję targów we Lwowie, oczywiście w przypadku sukcesu chcemy ją kontynuować i myślimy o innych branżach, z którymi możemy współpracować – dodał.

Zarówno goście, jak i zwiedzający, którzy zdecydowali się wziąć udział w targach EuroAgro oraz towarzyszących im konferencjach skupionych w ramach programu Dni Polskiego Rolnictwa widzą potencjał w tego rodzaju wydarzeniach. Rolnictwo ukraińskie cechuje się ogromnym potencjałem, ale by się rozwijać potrzebuje również wsparcia i to szansa dla polskich przedsiębiorców, aby od obwodu lwowskiego rozpocząć międzynarodową współpracę w sektorze rolniczym.

- Bez partnerskiej współpracy polsko-ukraińskiej – Targów Kielce, spółki Gal-Expo i oddziału agroturystycznego obwodu lwowskiego, to wydarzenie by się nie odbyło. Dziękuję Targom Kielce za organizację tej wystawy i mam nadzieję, że to dopiero początek – tymi słowami gubernator obwodu lwowskiego zakończył swoje przemówienie podczas otwarcia Targów. 

Targi EuroAgro Lwów są wynikiem współpracy Targów Kielce i spółki akcyjnej Gal-Expo. Rozpoczynające się dziś wydarzenie potrwa do soboty 19 października.

Wystawa oraz Dni Polskiego Rolnictwa we Lwowie

W ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie swoje produkty prezentuje blisko 100 wystawców z Polski i Ukrainy. Wśród 24 reprezentantów polskich producentów sektora rolniczego są między innymi takie firmy jak Agro-Line, Bury, Staltech, BIN, SWIMER. W hali wystawienniczej prezentowany jest sprzęt i maszyny rolnicze, brony, pługi, opryskiwacze, nasiona, wyposażenie budynków inwentarskich. Zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również konferencja „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”. Organizatorami konferencji zawartej w programie Dni Polskiego Rolnictwa jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. Silne aspekty polskiego rynku produkcji rolno-spożywczej, integracja polskiego rynku produkcji rolnej z unijnym oraz wskazanie dobrych praktyk w tej materii są ważnymi punktami programu Dni Polskiego Rolnictwa.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!