| Autor: redakcja1

Targi Ferma w Łodzi już w ten weekend

W dniach 19-21 lutego 2016 roku na Halach EXPO i MOSiR w Łodzi po raz kolejny odbędą się specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce - Ferma organizowane przez DLG AgroFood.

Targi Ferma w Łodzi już w ten weekend

Targi Ferma 2016

W tym roku swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców z kraju i zza granicy. W ciągu trzech targowych dni każdy z przybyłych będzie miał okazję do zapoznania się z asortymentem z zakresu hodowli zwierząt od genetyki, przez leki i preparaty weterynaryjne, pasze i dodatki paszowe, roboty udojowe, wyposażenia budynków inwentarskich w tym ich projekt i budowę, maszyny i urządzenia niezbędne przy produkcji zwierzęcej po ciągniki. Organizatorzy spodziewają się ponad 25 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.
 
Nieodłącznym elementem wystawy jest bogaty plan wydarzeń, obfitujący w seminaria dotyczące długości życia krów, ich płodności czy mleczności. Z kolei dla producentów trzody przygotowano tematykę odnośnie żywienia w profilaktyce walki z beztlenowcami, aktualnej sytuacji na rynku czy też wykorzystanie unijnych dotacji w produkcji. Oczywiście hodowcy drobiu też znajdą coś dla siebie wśród wykładów, jak choćby zwalczanie Salmonelli, problem grypy czy wykrywanie niepożądanych substancji w paszach i żywności.
 
Poza tym odbędą się też debaty, które poruszą tematy bardzo istotne dla każdego hodowcy, tj. „ Okiełznać chwiejny rynek mleka – jak zarządzać produkcją mleka ‘', „Tucz kontraktowy, czy pomoże w odbudowie produkcji świń w Polsce?”, a także „Wspólna Polityka Rolna – rolnictwo dziś i jutro’’ na którą został zaproszony Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz „Polska wołowina - perspektywy rozwoju“.

W sumie podczas konferencji naukowo-technicznej zostaną wygłoszone 54 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, prof. J. Twardoń, czy dr Z. Lach.
 

Zobacz podsumowanie
Targów FERMA 2015


Czytaj dalej na następnej stronie...



Tagi:
źródło: