| Autor: mikolaj

Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

Najnowszy sprzęt sadowniczy, Konferencja Odmianowa i konkurs dla młodych rolników – tak wyglądać będzie jedno z największych w Polsce wydarzeń branży producentów owoców i warzyw, Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH 18 listopada rozpoczynają się w Kielcach.

Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

HORTI-TECH

Przed nami kompleksowa wystawa maszyn i sprzętu ogrodniczego, w połączeniu z Konferencją Sadowniczo-Warzywniczą, mówiącą o perspektywach branży aż do roku 2020. Już w najbliższy weekend w dniach 18-19 listopada 2016 r. odbędą się Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH.

W czasie, kiedy sadownicy poszukują nowych kierunków eksportu, dostosowują się do przepisów i wymagań innych krajów, pracują nad poprawą jakości produkowanych owoców i warzyw - wiedza i najnowsze technologie stają się wyjątkowo cenne. To jeden z podstawowych powodów, dla których polscy producenci owoców i warzyw wizytę w Targach Kielce powinni uwzględnić w swych kalendarzach.

Podczas kieleckich targów HORTI-TECH zaprezentuje się około 100 firm. Można będzie zapoznać się z kompleksową ekspozycją najnowszych maszyn - ciągników, opryskiwaczy oraz podłoży, nasion, konstrukcji i wyposażenia szklarni, nowoczesnych systemów zamgławiających i nawadniających, aż po materiał szkółkarski, środki ochrony roślin, biostymulatory i odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze oraz wiele innych akcesoriów, niezbędnych w gospodarstwach ogrodniczym. Zaprezentują się między innymi firmy: Case, Orsi, Landini, Kisiel, Bury, New Holland, Lisicki, Weremczuk, Wodziński, Procam, Jagoda.

Najnowsza wiedza o przyszłym sezonie

Możliwość spotkania w Kielcach dużego grona specjalistów branży to atut targów HORTI-TECH. Jej źródłem podczas targów HORTI-TECH będzie Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 18 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Poruszy ona między innymi, bieżące problemy producentów owoców i warzyw, a także przedstawi prognozy dla rynku do roku 2020.

Po raz pierwszy w Targach Kielce, 19 listopada, odbędzie się również 9. Konferencja Odmianowa pod patronatem merytorycznym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Specjaliści podpowiedzą, w jakie odmiany jabłoni i nie tyko, warto inwestować, jak zmienia się produkcja szkółkarska w Polsce, jak wygląda w praktyce sprzedaż na odległe rynki, w tym chiński, który lada moment stanie otworem dla polskich producentów jabłek. Podczas konferencji mowa będzie zresztą nie tylko jabłkach, ale też uprawie borówki i śliwy.


W specjalnej strefie spotkań HortIntegra specjaliści będą udzielać informacji na temat zintegrowanej produkcji, systemu bezpieczeństwa żywności lub systemu ekologicznej produkcji.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!