| Autor: mikolaj

Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

Najnowszy sprzęt sadowniczy, Konferencja Odmianowa i konkurs dla młodych rolników – tak wyglądać będzie jedno z największych w Polsce wydarzeń branży producentów owoców i warzyw, Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH 18 listopada rozpoczynają się w Kielcach.

Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH
Konkurs kalibracji opryskiwaczy

Podczas targów HORTI-TECH, uczniowie rolniczych szkół będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie „Kalibracja opryskiwacza”, przygotowanym specjalnie z myślą o młodych rolnikach. Konkurs odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11.00. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, zaistnieją również na łamach prasy branżowej.

Innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje HORTI-TECH.

Wstęp na targi jest wolny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej targów HORTI-TECH. Wstęp bez rejestracji to koszt 10 zł, a ulgowa cena dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie) to 5 zł od osoby.

Dlaczego Targi Kielce zdecydowały się na kolejną rolniczą wystawę?

Dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce: - Przez 22 lata Targi Kielce kojarzone były z targami AGROTECH – obecnie największą w Polsce wystawą rolniczą, odbywającą się w halach. Korzystając z tego doświadczenia stworzyliśmy Targi HORTI-TECH - wydarzenie o charakterze wystawienniczo-edukacyjnym. Zapotrzebowanie środowiska sadowników i producentów warzyw na takie właśnie wydarzenie, ujawniła branżowa wystawa, zorganizowana w Targach Kielce w roku ubiegłym pod nazwą Hort-Technika. Odwiedziło ją 3 000 zwiedzających, zaprezentowało się 100 firm z Polski i zagranicy. Był to pierwszy krok do stworzenia targów HORTI-TECH o rozbudowanej, kompleksowej formule, wzbogaconej o dawkę najświeższej wiedzy.

HORTI –TECH to efekt współpracy z liderami branży ogrodniczej?

Dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce: - HORTI-TECH to bardzo kompleksowa propozycja, dedykowana specjalnie producentom owoców i warzyw. Przygotowaliśmy ją wspólnie z firmą Leaf Media, która od ponad 10 lat specjalizuje się w obsłudze logistyczno-medialnej rynku ogrodniczego i rolniczego. Przygotowuje specjalistyczne szkolenia, wskazuje trendy i kierunki rozwoju. Pozwala zdobyć aktualną wiedzę z zakresu badań – technologicznych, biologicznych, chemicznych, które determinują rozwój nowoczesnego rolnictwa. Łącząc nasze doświadczenia mamy nadzieję na stworzenie ważnego dla polskich producentów owoców i warzyw wydarzenia, na jakim warto bywać.

Od lat współpracujemy także z instytucjami samorządowymi i rządowymi, organizacjami rolniczymi co sprawia, że podczas wystawy w Kielcach zarówno wystawcy jak i zwiedzający mogą liczyć na najświeższą wiedzę legislacyjną i doradztwo. Mamy ambicję skonsolidować branżę sadowniczo-warzywniczą w Polsce.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!