| Autor: redakcja1

VII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego „Sielinko 2012”

W miejscowości Sielinko, niedaleko Opalenicy, w miniony weekend miała miejsce już VII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego.

VII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego „Sielinko 2012”W trakcie trwania wystawy na specjalnie przygotowanym ringu zaprezentowano 160 sztuk bydła z całej Polski, które poddano wnikliwej ocenie.

Każdy z przybyłych miał okazję do obejrzenia bydła mlecznego, które zostało podzielone na różne kategorie wiekowe krów mlecznych i jałowic. Spośród nich wyróżniono czempiony, wiceczempiony i superczempiony.

Pierwszy tytuły superczempiona otrzymała jałowica rasy PHF 16-18m-cy. odmiany czarno-białej prezentowanej przez hodowców z Osięciny, drugi tytuł otrzymała krowa rasy PHF odmiany czarno-białej w III i dalszej laktacji wystawionej przez hodowców w Dębołęce, natomiast trzeci tytuł superczempiona trafił do krowy rasy Jersey wystawionej przez hodowców z Michałowa.

Nie zabrakło również najmłodszych hodowców, którzy dumnie prezentowali swoje cieliczki w konkursie „Młody Hodowca”.

Ponadto zwiedzający wystawę mieli okazję do zapoznania się z szeroką ofertą skierowaną przede wszystkim do hodowców bydła, jak materiał nasienny zwierząt, pasze i premiksy paszowe, kolczyki, linie udojowe czy też nowoczesne maszyny niezbędne w hodowli zwierząt.
 
Poza tym wszyscy przybyli mogli skorzystać z okazji odwiedzając różne instytucje i zapytać się, poradzić czy rozwiać swoje wątpliwości odnośnie dotacji unijnych czy pomocy w produkcji.


Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!