| Autor: redakcja1

Wystawa „Praca i kultura wsi" w Liskowie

W miniony weekend w Liskowie, powiecie kaliskim odbyła się wystawa „Praca i Kultura Wsi”.

Wystawa „Praca i kultura wsi
Tematyka wydarzenia jest ściśle powiązana z historyczną wystawą zorganizowaną w roku 1937, która zorganizował ksiądz Wacław Bliziński. Natomiast fundusze przeznaczone na jej organizację niemal w 85 procentach pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.
 
Z kolei patronat nad tą imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
 
W trakcie trwania wystawy szeroką gamę produktów zaprezentowały nie tylko firmy zajmujące się maszynami i urządzeniami rolniczymi, produkcją zwierzęcą czy roślinną, ale także rękodzielnicy, pszczelarze czy kola gospodyń wiejskich.
 
Wydarzenie to obfitowało w szereg seminariów i warsztatów dotyczących hodowli bydła, produkcji pasz czy chorób zwierząt. Ponadto każda z pań mogła wziąć udział w szkoleniu z wizażu i stylizacji.
 
Poza tym w sobotnie popołudnie odbyła się konferencja z okazji Jubileuszu 50-lecia Wspólnej Polityki Rolnej UE zorganizowana przez Agencję Rynku Rolnego, w trakcie której swoje przemówienia wygłosili profesorowie z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prócz tego w niedzielę miał miejsce uroczysty Zjazd Sołtysów Powiatu Kaliskiego, jak i również przemarsz ulicami Liskowa, w którym wzięły udział zespoły ludowe.
 
Całość uświetniały liczne występy artystycznie zespołów muzycznych i tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie oraz Kabaret Biesiadny "Niechcice". Niemniej jednak wystawa zakończyła się wspaniałym koncertem wykonanym przez zespół Leszcze.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!