| Autor: mikolaj

Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA – tradycja i nowoczesność w jednym miejscu!

Już w sierpniu w Wilkowicach rozpocznie się kolejna edycja Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. To wydarzenie, które kusi możliwością porównania różnych modeli maszyn oraz zapoznania się z ciągnikami czy sprzętem rolniczym ułatwiającym codzienne prowadzenie gospodarstwa.

Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA – tradycja i nowoczesność w jednym miejscu!

ROLTECHNIKA 2015

Dwa dni na świeżym powietrzu, bogata ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych, gwar rozmów unoszący się w powietrzu – tak w skrócie można opisać ROLTECHNIKĘ, która odbędzie się w dniach 22-23 sierpnia.

W tym roku ROLTECHNIKA obchodzi swój jubileusz. Organizowana jest już bowiem po raz X. Wystawa to jedno z ważniejszych wydarzeń polowych dla branży rolniczej. Potwierdza to rosnąca z roku na rok liczba zwiedzających chętnie uczestniczących  w imprezie. – W 2014 roku ROLTECHNIKA przyciągnęła 25.600 odwiedzających, którzy mogli zapoznać się nowościami na rynku, porozmawiać na stoiskach z wystawcami, skorzystać z doradztwa, tak by optymalnie przygotować swoje gospodarstwo na kolejny sezon – tłumaczy Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu. – Do udziału zapraszamy rolników wraz z całymi rodzinami. Uczestnicy wystawy będą mieć niepowtarzalną okazję,  by porównać ofertę wielu dostawców, sprawdzić konkretne modele ciągników, opryskiwaczy czy przyczep, a także zaczerpnąć wiedzy na temat ich użytkowania – dodaje.

XIV Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

Oprócz innowacyjnego sprzętu zwiedzający zobaczą również imponującą kolekcję wiekowych ciągników używanych lata temu. Wszystko za sprawą XIV Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, który odbędzie się w tym samym czasie, co ROLTECHNIKA. Festiwal to niezwykle ekscytujący pokaz dla profesjonalnych kolekcjonerów, pasjonatów techniki zabytkowej oraz hobbystów. Szeroka publiczność, która w przedostatni weekend sierpnia zawita do Wilkowic będzie mogła poznać pasjonatów starych ciągników m.in. z Polski, Czech, Holandii oraz Austrii. – Podczas edycji w 2014 roku w paradzie ciągników wzięło udział ponad 140 kolekcjonerów z różnych stron świata, którzy zaprezentowali blisko 200 eksponatów – podkreśla Łukasz Rachubiński.

(kliknij, aby powiększyć)

W tym roku festiwal zapowiada się równie spektakularnie. Wśród wyjątkowych egzemplarzy w Wilkowicach pojawi się Fordson w wersji z gąsienicowej. Jego właściciel, Jan Sleurs podkreśla, że tego typu maszyn wyprodukowano zaledwie 80 szt.

Program wydarzeń urozmaici również prezentacja ciągników na placu manewrowym, ważenie traktorów, turniej „Precyzyjny Gospodarz”, pokazy nowoczesnych ciągników, wyścigi traktorów, pokazy w polu „Zbiór zboża i młocenie”, trcktorpulling, czy odpalanie bombaja. Jak widać ROLTECHNIKA i festiwal zapowiadają się bardzo widowiskowo. Zwiedzający mogą zatem liczyć na biznesowe kontakty, jak i dobrą zabawę.

Zobacz relację z Wystawy Rolniczej Roltechnika 2014

Wystawa otwarta jest w dniach 22-23 sierpnia w godzinach 9.00-17.00.

Cena biletu wynosi 4 zł. Dla dzieci dla 7 lat wstęp jest darmowy. Zwiedzający będą mieć do dyspozycji bezpłatny parking.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!