| Autor: mikolaj

XI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Zakrzowie

Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło 11. Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Zakrzowie. Na imprezę, którą zorganizowała Izba Rolnicza w Opolu i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, przyjechało 60 hodowców oraz podobna ilość firm handlujących sprzętem rolniczym. Wystawa trwała dwa dni.

XI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Zakrzowie

XI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Zakrzowie

Zarząd IR w Opolu ocenia, że najważniejszą zmianą i jednocześnie atrakcją tegorocznej wystawy było pojawienie się hodowców bydła mięsnego. Na ringu pokazywano najlepsze okazy kilkunastu ras, a równocześnie odbywała się degustacja wołowiny w ramach promocji tego mięsa. W Polsce nie ma wielkich tradycji hodowli bydła mięsnego i jego konsumpcji. Jednak rynek zaczyna powoli sprzyjać przebranżowieniu. Specjaliści oceniają, że część dotychczasowych producentów bydła mlecznego, może na preferencyjnych warunkach przestawić produkcję.

Wystawa zwierząt hodowlanych, która odbywa się już drugi raz w ośrodku rekreacyjnym klubu jeździeckiego „Lewada” (poprzednio była organizowana na terenach wystawowych w Opolu) ma również rolę integracyjną dla poszczególnych branży hodowców. W Zakrzowie spotykają się hodowcy z kilku województw, by wymienić się doświadczeniami oraz zawrzeć nowe umowy handlowe. Wzmocnieniu środowiska służy również „Wieczór hodowcy”, które zazwyczaj odbywa się w pierwszym dniu wystawy.

Liczba odwiedzających przekroczyła kilkanaście tysięcy, dlatego też organizatorzy planują w przyszłym roku lepsze skoordynowanie kierunku zwiedzania wystawy.

Piknik drobiowy

Podczas wystawy odbywał się piknik drobiowy promujący spożycie produktów pochodzenia drobiowego. Równolegle promocję mięsa wołowego prowadził związek hodowców bydła mięsnego. Silną reprezentację mieli również członkowie związku hodowców i producentów wieprzowiny.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!