| Autor: redakcja12

XII Zielona Gala i X Targi Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie, 20-21 maj 2017 r.

Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego to imprezy, które 20 i 21 maja organizuje Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Na zwiedzających czekają pokazy, ciekawe wykłady, konkursy i bogata oferta wystawiennicza.

XII Zielona Gala i X Targi Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie, 20-21 maj 2017 r.

Zielone Szepietowo

Zielona Gala to największa w północno-wschodniej Polsce impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych. Na tereny Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, już po raz kolejny przyjadą liczący się producenci sprzętu rolniczego. Rolnicy mogli się zapoznać z nowinkami technologicznymi z zakresu maszyn i urządzeń do produkcji zielonek oraz roślin uprawowych.

Jak zawsze najbardziej oczekiwanym punktem wystawy jest widowiskowy pokaz pracy maszyn. W tym roku, w odpowiedzi na wielkie zainteresowanie zwiedzających seria pokazów odbędzie w sobotę i niedzielę. Na terenach pokazowych swoje możliwości techniczne zademonstrują producenci maszyn i urządzeń rolniczych.

Chcący poszerzyć swoją wiedzę z zakresu gospodarki użytków zielonych będą mogli uczestniczyć w wykładach, których tematyka obejmie agrotechnikę a także wykorzystanie pasz zielonych w żywieniu przeżuwaczy. Zielona Gala to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto, jak co roku prezentowane będą poletka doświadczalne PODR Szepietowo

Dodatkową atrakcją wystawy, przyciągającą tłumy zwiedzających będzie pokaz koni sokólskich. Hodowcy zaprezentują najpiękniejsze okazy tej rasy.

 

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego
 

Targi budowlane co roku przyciągają do Szepietowa firmy prezentujące szeroką gamę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu.
 
Podczas tegorocznej edycji targów będzie można zapoznać się technologiami pozwalającymi na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Firma Optima Polska przeprowadzi cykl wykładów na temat rozwoju i zastosowania technologii pomp ciepła, kolektorów słonecznych i fotowoltaiki a także korzyści z tego płynących.

Program
 

Zielonej Gali i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego

 

20 maja 2017 r. (sobota)
 

10.00 Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

10.15 Wykład: Agrotechnika użytków zielonych – Marcin Mierzejewski, DSV Polska (namiot wykładowy PODR)

11.00 Wykład: Rozwój technologii pomp ciepła w województwie podlaskim – przedstawiciel firmy Optima Polska (namiot wykładowy PODR)

12.00 Wykład: Kolektory słoneczne i fotowoltaika w województwie podlaskim - przedstawiciel firmy Optima Polska (namiot wykładowy PODR)
 

21 maja 2017 r. (niedziela)
 

10.00 Wykład: Agrotechnika użytków zielonych, wykorzystanie pasz w żywieniu przeżuwaczy – Marcin Mierzejewski, DSV Polska (namiot wykładowy PODR)

12.00 Rozstrzygnięcie konkursu Hit Zielonej Gali i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: