Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
XVII Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ubiegłym tygodniu, 8 dnia maja w Mikołajkach, odbyło się XVII Zgromadzenie Związku...

W ubiegłym tygodniu, 8 dnia maja w Mikołajkach, odbyło się XVII Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich. W wydarzeniu uczestniczył Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Po rozpoczęciu obrad Prezes Marek Tramś odczytał list do delegatów od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Jako pierwsza z gości głos zabrała Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz. Otrzymała ona z rąk Prezesa Zarządu ZPP Marka Tramś statuetkę Honorową Związku Powiatów Polskich. W swoim wystąpieniu pani rzecznik podkreśliła, że uważa, iż reforma samorządowa, szczególnie dotycząca powiatów, musi zostać dokończona. Profesor Irena Lipowicz wskazała też, że powiatom stawia się zadania, których nie są w stanie wypełnić.


Z kolei wystąpił Prezes Naczelnej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski i powiedział do zebranych delegatów - Macie we mnie sprzymierzeńca. Od początku wierzyłem powiatom i byłem przez cztery lata radnym samorządu powiatowego. Pozdrawiam wszystkich Państwa. Decyzja o utworzeniu powiatów była jedną z najważniejszych. NIK bardzo wysoko ocenia program odbudowy dróg lokalnych i powinien utrzymywać się w kolejnych latach na poziomie miliarda złotych.-

Następnie delegatów pozdrowił i życzył dobrych obrad poseł na sejm Zbigniew Włodkowski.

W imieniu Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Piotra Zgorzelskiego za zaproszenie podziękował i przekazał życzenia poseł Tomasz Makowski, zastępca przewodniczącego.

Z kolei zebranych delegatów przywitał wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk, były prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich. – Minęło dziesięć lat od naszego przystąpienia do Unii Europejskiej oraz dwadzieścia pięć lat od zmiany systemu. Wtedy, w sferze szeroko rozumianego rolnictwa i przetwórstwa mieliśmy ogrom prac przed sobą. Bilans zmian jest dla nas korzystny. Od 2004 roku polskie rolnictwo, w ujęciu wartościowym, podwoiło swoją produkcję. Dzięki dobremu wykorzystaniu unijnego wsparcia zmodernizowaliśmy gospodarstwa rolne i zakłady przetwórcze. Eksport produktów rolno-spożywczych zwiększył się pięciokrotnie z około 4 mld euro do około 20 mld euro i cały czas utrzymujemy w tej dziedzinie dodatni bilans wymiany handlowej, który za rok ubiegły wyniósł 5,7 mld euro – podkreślił wiceminister. Poinformował również, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończyło prace związane z przygotowaniem projektu „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Projekt programu został zaakceptowany przez Radę Ministrów i przekazany do zatwierdzenia Komisji Europejskiej.

Czytaj na następnej stronie...


1 2 3 4

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Do dziś można składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 rok
 • Do dziś można składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 rok

  Tylko do 31 maja 2017 roku można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, a także obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013, czyli rolno-środowiskowo-klimatycznych,...
 • play 900 tys. zł na inwestycje - Tydzień Gospodarza 31 maja 2018 r.
 • 900 tys. zł na inwestycje - Tydzień Gospodarza 31 maja 2018 r.

  Nawet 900 tys. zł na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych". można ubiegać się o pomoc na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych". Oglądaj Tydzień Gospodarza 31 maja 2018 r.
 • Zalesienia 2018
 • Zalesienia 2018

  Już wkrótce, bo od 1 czerwca br. biura powiatowe ARiMR przyjmować będą wnioski na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów z sukcesją naturalną. Nabór trwać będzie przez 2 miesiące tj. do 31...
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu minionego roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% czyli o 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • Pogłowie polskich krów mlecznych
 • Pogłowie polskich krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu 2017 roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% - 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - o 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl