| Autor: redakcja1

XXIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Zakończyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski

Już po raz dwudziesty trzeci hodowcy wystawili do konkursu swoje najlepsze zwierzęta, a wystawcy przedstawili bogatą ofertę targową. 25 i 26 czerwca 2016 r. na terenach wystawowych AGROARENA Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski.

XXIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Zakończyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej PolskiRegionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym
 
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie w tym roku zgromadziły rekordową liczbę wystawców z Polski i zagranicy, ponad tysiąc zwierząt hodowlanych oraz tłumy zwiedzających, których czas umilały liczne konkursy, pokazy, spotkania edukacyjne i handlowe oraz upalna wręcz pogoda.
 
Dwudziesta trzecia wystawa była okazją do zaprezentowania osiągnięć w hodowli zwierząt, w tym szczególnie bydła, a także nowych technologii, maszyn i urządzeń dla potrzeb rolnictwa. Szeroko dostępny był również serwis doradczy.

 
Wystawa zwierząt w Szepietowie
 
Podczas Wystawy można było podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, drobiu i królików. Jak na mleczną potęgę kraju przystało, licznie zaprezentowano bydło mleczne. Hodowcy przywieźli ponad kilkaset krów i jałowic. Wśród bydła mięsnego można było oglądać rasy: limousin, charolaise, simental i hereford. Hodowcy koni przywieźli okazy rasy polski koń zimnokrwisty oraz typ sokólski. Nie zabrakło cieszących królików i ptactwa ozdobnego. Regionalnej Wystawie towarzyszyła IV Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych. Kilkudziesięciu hodowców wystawiło ponad kilkaset królików w różnorodnych rasach. Łącznie w Szepietowie zaprezentowano ponad 1000 zwierząt, najlepszych przedstawicieli swoich ras.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: