| Autor: redakcja1

Zielone Agro Show i Polskie Zboża za nami

W dniach 1-3 czerwca bieżącego roku w Kąkolewie, w gminie Grodzisk Wielkopolski, miała miejsce pierwsza edycja tych dwóch połączonych wystaw.

Zielone Agro Show i Polskie Zboża za namiPoczątkowo Polskie Zboża i Zielone Agro Show odbywały się osobno, ale dopiero fuzja tych dwóch wielkich wydarzeń, zdobyła poparcie nie tylko organizacji branżowych, ale również rolników. Dzięki temu połączeniu wystawa stała się kompleksowa, a zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z ofertą firm zajmujących się nasiennictwem, chemią rolniczą i środkami ochrony roślin, maszynami i urządzeniami do zbioru zielonek, ochrony i pielęgnacji roślin, wyposażenia inwentarskiego czy chowu bydła.
 
 

 
Forma tej wystawy, zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie pozwoliła przybyłym na obejrzenie poletek pokazowych, na których rosły specjalnie przygotowane gatunki zbóż ozimych i jarych, roślin oleistych i mieszanki traw. W ten sposób można było porównać ofertę firm nasiennych oraz skuteczności środków ochrony roślin, czy nawozów wykorzystanych przy ich uprawie. Poza tym zwiedzający mogli zapytać lub poradzić się ekspertów z tej dziedziny w doborze odpowiednich roślin i środków ich ochrony oraz pielęgnacji.
 
Nie obyło się również pokazu pracy opryskiwaczy, które poddano próbie przejazdu przez tor przeszkód. Każdy miał także okazję do udziału w pokazie prac maszyn zielonkowych, gdzie zaprezentowano różnego typu kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy czy owijarki, czyli całkowitą prezentację cyklu zbioru zielonek, którą zakończył pomiar gęstości objętościowej wytworzonych bel.
 
 

 
Ponadto przybyli mogli wziąć udział w seminariach dotyczących uprawy zbóż i ich opłacalności. Przy okazji można było się poradzić reprezentantów poszczególnych instytucji w dziedzinie upraw oraz dotacji unijnych.
 
Nie zabrakło także pokazów wypasu bydła i jego poskramiania przeprowadzonych przez kowbojów.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!