Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Znasz się na regionalnej kuchni, rękodziele czy muzyce? Zostań Jagną 2014!

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zostań ambasadorką swojego regionu i weź udział w konkursie Jagna 2014 promującym...

Zostań ambasadorką swojego regionu i weź udział w konkursie Jagna 2014 promującym dziedzictwo kulturowe polskiej wsi z perspektywy kobiet.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jagna 2014 jest hołdem dla kobiet polskiej wsi, które od wieków tworzą polskie tradycje - przekazują przepisy kulinarne, tradycję folkloru oraz rękodzieło, z pokolenia na pokolenie. Teraz Jagny z całej Polski, będą mogły postarać się o tytuł Jagny 2014 i prawo do reprezentowania Polski na Targach Tradycji w Brukseli.

Nie bez powodów akcja odbywa się pod imieniem Jagny. Finał akcji odbędzie się w Żywym Skansenie Folkloru Polskiego w Nagawkach, niedaleko Lipiec Reymontowskich, gdzie miała miejsce akcja "Chłopów".

- Zależy nam na przełamaniu mitu polskiej wsi. Chcemy pokazać, że nasza tradycja jest naprawdę inspirująca i nie mamy się czego wstydzić - mówi Maria Sadzewicz-Nowak, inicjatorka konkursu, prezeska skansenu w Nagawkach. - Nasz skansen jest dziełem lokalnych społeczników. Jagna 2014 także powinna być ambasadorką swojego regionu, uczestniczyć w życiu swojej gminy - dodaje. 

Celem konkursu jest pormowanie tradycji polskiej wsi wśród młodych osob. Jagny zostaną wybrane w dwóch kategoriach wiekowych 16-28 dla dziewczyn, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polskimi tradycjami oraz 28+ dla tych, które od lat kultywują polskie tradycje. Wystarczy umieć przygotować lokalną potrawę ze swojego regionu, znać się na rękodziele lub lokalnym folklorze.

Swoją kandydaturę można zgłosić poprzez stronę www.jagna2014.pl lub na Facebooku www.facebook.com/Jagna2014

Kto zostanie Jagną 2014? Finał odbędzie się 19 września w amfiteatrze Żywego Skansenu Folkloru Polskiego w Nagawkach. Zwyciężczynie konkursu będą miały zaszczyt reprezentować Polskę na Targach Tradycji w listopadzie br.

Projekt odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego partnerem został również Portal Gospodarz.pl

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • I wiesz, co jesz - jajko
 • I wiesz, co jesz - jajko

  Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią naszych kulinarnych opowieści. Bohaterem świątecznej edycji "I wiesz, co jesz" na Portalu Gospodarz.pl jest... jajko. Tekst został do nas...
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku

  Zmiany cen średnich krajowych większości skupowanych przez przedsiębiorstwa zbóż były nadal niewielkie i w tylko w dwóch przypadkach przekroczyły one 10 zł/t. Obydwa przypadki dotyczyły...
 • Leśne mrożonki czekają w banku genów
 • Leśne mrożonki czekają w banku genów

  W Leśnym Banku Genów Kostrzyca już jest przechowywanych 1142 zasoby genowe. Obecnie trwają dalsze prace nad archiwizowaniem okazów zielnikowych roślin Puszczy Białowieskiej.
 • Ceny zbóż (11-18.03.2018)
 • Ceny zbóż (11-18.03.2018)

  Jak wskazuje analiza danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w dniach od 11 do 18 marca br., w przedsiębiorstwach prowadzących skup zbóż w Polsce zaobserwowano wzrost cen...
 • W Wielkanoc do Puszczy Białowieskiej
 • W Wielkanoc do Puszczy Białowieskiej

  Zdecydowana większość puszczy znajdująca się pod zarządem Lasów Państwowych i najpopularniejsze szlaki turystyczne i drogi są otwarte. Jednak stojące w pobliżu niektórych dróg i szlaków...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl