| Autor: mikolaj

Znasz się na regionalnej kuchni, rękodziele czy muzyce? Zostań Jagną 2014!

Zostań ambasadorką swojego regionu i weź udział w konkursie Jagna 2014 promującym dziedzictwo kulturowe polskiej wsi z perspektywy kobiet.

Znasz się na regionalnej kuchni, rękodziele czy muzyce? Zostań Jagną 2014!
Jagna 2014 jest hołdem dla kobiet polskiej wsi, które od wieków tworzą polskie tradycje - przekazują przepisy kulinarne, tradycję folkloru oraz rękodzieło, z pokolenia na pokolenie. Teraz Jagny z całej Polski, będą mogły postarać się o tytuł Jagny 2014 i prawo do reprezentowania Polski na Targach Tradycji w Brukseli.

Nie bez powodów akcja odbywa się pod imieniem Jagny. Finał akcji odbędzie się w Żywym Skansenie Folkloru Polskiego w Nagawkach, niedaleko Lipiec Reymontowskich, gdzie miała miejsce akcja "Chłopów".

- Zależy nam na przełamaniu mitu polskiej wsi. Chcemy pokazać, że nasza tradycja jest naprawdę inspirująca i nie mamy się czego wstydzić - mówi Maria Sadzewicz-Nowak, inicjatorka konkursu, prezeska skansenu w Nagawkach. - Nasz skansen jest dziełem lokalnych społeczników. Jagna 2014 także powinna być ambasadorką swojego regionu, uczestniczyć w życiu swojej gminy - dodaje. 

Celem konkursu jest pormowanie tradycji polskiej wsi wśród młodych osob. Jagny zostaną wybrane w dwóch kategoriach wiekowych 16-28 dla dziewczyn, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polskimi tradycjami oraz 28+ dla tych, które od lat kultywują polskie tradycje. Wystarczy umieć przygotować lokalną potrawę ze swojego regionu, znać się na rękodziele lub lokalnym folklorze.

Swoją kandydaturę można zgłosić poprzez stronę www.jagna2014.pl lub na Facebooku www.facebook.com/Jagna2014

Kto zostanie Jagną 2014? Finał odbędzie się 19 września w amfiteatrze Żywego Skansenu Folkloru Polskiego w Nagawkach. Zwyciężczynie konkursu będą miały zaszczyt reprezentować Polskę na Targach Tradycji w listopadzie br.

Projekt odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego partnerem został również Portal Gospodarz.pl


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!