Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ASF tematem konferencji w Puławach

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


- Będziemy wspierać producentów trzody chlewnej. Przygotowujemy rozwiązania, które pozwolą...

- Będziemy wspierać producentów trzody chlewnej. Przygotowujemy rozwiązania, które pozwolą w ciągu 2-3 tygodni zdjąć część nadwyżki wieprzowiny, jaka występuje w strefie buforowej – powiedział minister Stanisław Kalemba podczas piątkowej (28.02.2014) konferencji prasowej w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Minister dodał, że czyni starania, aby proces ten mógł rozpocząć się jak najszybciej. Podkreślił, że środki na ten cel zostały uzgodnione między ministrem gospodarki i ministrem finansów i zarezerwowane.

Uczestniczący w konferencji kierownik Zakładu Chorób Świń Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach prof. Zygmunt Pejsak stwierdził, że dotychczas nie ma dowodów na to, aby wirus afrykańskiego pomoru świń krążył w naszym kraju w populacji dzików lub świń.

W Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach od 17 lutego przebadano już ok. dwóch tysięcy próbek pobranych od dzików i świń domowych. Wszystkie były ujemne. W opinii prof. Pejsaka sytuacja jest bardziej korzystna, niż można było przypuszczać po znalezieniu padłego dzika.

Minister Kalemba podkreślił, ze najważniejsze jest to, aby wirus nie przeniósł się do gospodarstw rolnych. Zaapelował o przestrzeganie wszystkich zasad i zaleceń Inspekcji Weterynaryjnej i Sanitarnej.

Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB w Puławach prof. Krzysztof Niemczuk poinformował o przebiegu wizyty w Instytucie ekspertów Wspólnotowego Weterynaryjnego Zespołu do Spraw Kryzysowych, w którym uczestniczyli także przedstawiciele Unii Celnej oraz Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

- Misja ta przebiegła bardzo pomyślnie, zarówno laboratorium, jak i cały Instytut stanęły na wysokości zadania – podkreślił minister Stanisław Kalemba.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Co ze zmniejszeniem zagęszczenia populacji dzików?
 • Co ze zmniejszeniem zagęszczenia populacji dzików?

  Myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim w sezonie łowieckim 2017/2018 pozyskali 340 tys. sztuk dzików, co stanowiło 92% wykonania planu pozyskania tego gatunku, prowadzącego do zmniejszenia...
 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich
 • Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich

  W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi został opracowany projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, który ma na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl