Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny wieprzowiny w UE nadal rosną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na rynku wieprzowiny Unii Europejskiej kontynuowany jest wzrostowy trend cen wieprzowiny, jednak...

Na rynku wieprzowiny Unii Europejskiej kontynuowany jest wzrostowy trend cen wieprzowiny, jednak dynamika wzrostu jest znacznie wolniejsza, czego przyczyną są spadki cen w niektórych krajach – poinformował Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W dniach od 30 czerwca do 6 lipca 2014 roku, u największych unijnych producentów wieprzowiny, tj. w Niemczech i Danii, ceny tego gatunku mięsa spadły nieznacznie w ujęciu tygodniowym, bo odpowiednio o 0,3% i 0,1%. Jest to pierwsza obniżka w tych państwach notowana od dwóch miesięcy.
 
W przypadku kontynuacji spadkowej tendencji w Danii i Niemczech, można wnioskować, że obniżce ulegną także ceny wieprzowiny w Polsce, która jest importerem netto nieprzetworzonego mięsa wieprzowego pochodzącego głównie z tych państw.
 
Zdaniem ekspertów, jednym z czynników decydujących o obecnej sytuacji na unijnym rynku wieprzowiny jest mniejszy niż w roku ubiegłym eksport do krajów trzecich, spowodowany głównie wstrzymaniem dostaw do Rosji.
 
Jak podaje Bank BGŻ na podstawie danych Komisji Europejskiej, spadek eksportu unijnej wieprzowiny może wynieść nawet 7%. Ponadto spodziewany jest niewielki wzrost produkcji w bieżącym roku, co dodatkowo może wpłynąć negatywnie na poziom cen unijnej wieprzowiny.

Śledź ceny wieprzowiny na Gospodarz.pl
 
Niemniej obecnie sytuacja na rynku wieprzowiny w Polsce kształtuje się korzystnie dla producentów tego gatunku mięsa, gdyż ceny żywca wieprzowego nadal rosną. Według MRiRW, w 27. tygodniu bieżącego roku za kilogram żywca płacono w skupie 5,57 zł. Było to mniej niż w roku ubiegłym o 2,5%, niemniej dynamika wzrostu jest większa niż w 2013 roku, co w przypadku utrzymania się wzrostowej tendencji może pozwolić na osiągnięcie ubiegłorocznego poziomu cen w najbliższych tygodniach.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl