Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wzrósł chiński import wieprzowiny z UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych chińskiego urzędu celnego, w pierwszym kwartale 2015 r. Chiny zwiększyły...

Jak wynika z danych chińskiego urzędu celnego, w pierwszym kwartale 2015 r. Chiny zwiększyły import mięsa wieprzowego o 6% do 150,3 tys. ton, a podrobów wieprzowych o 9% do 190,8 tys. ton – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Chiński import wieprzowiny

Wysoki poziom importu pozwoli na pokrycie luki podażowej, spowodowanej zniżką krajowej produkcji i pogłowia stada zarodowego świń. Głównymi dostawcami wieprzowiny na rynek chiński są aktualnie państwa UE, które wysłały więcej o 23% mięsa i o 27% podrobów niż przed rokiem. Udział UE w chińskim przywozie mięsa wieprzowego zwiększył się do 72%. Wśród krajów unijnych i zarazem w całkowitym Chin dominowały Niemcy, które przejęły pozycję zeszłorocznego największego dostawcy – Stanów Zjednoczonych.

 

Wzrósł także wywóz z Hiszpanii i Danii. Spoza UE Chiny zakupiły mniej wieprzowiny niż przed rokiem. Dostawy z USA zmalały o 21%, a z Kanady o jedną trzecią. Na wzrost eksportu z UE miała wpływ zniżka cen unijnej wieprzowiny, a co za tym idzie, zwiększenie jej konkurencyjności na rynku globalnym. Poza tym, eksporterzy z Ameryki Północnej zmagali się ze strajkami w portach Zachodniego Wybrzeża, co wpłynęło na spadek wywozu.

 

Wartość chińskiego importu mięsa wieprzowego w pierwszym kwartale br. była o 8% większa niż rok wcześniej i wyniosła 1,8 mld CNY - 270 mln EUR, a podrobów wieprzowych o 4% wyższa – 2 mld CNY - 300 mln EUR. Wolumen wywozu z Chin zwiększył się w skali roku o 6% do 20,3 tys. ton, a największym odbiorcą był Hongkong.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosja może pozostać czołowym światowym eksporterem pszenicy
 • Rosja może pozostać czołowym światowym eksporterem pszenicy

  W tym sezonie światowy rynek pszenicy jest w dużym stopniu kształtowany przez rekordową produkcję w Rosji.
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Targi Agritechnica 2017
 • Targi Agritechnica 2017

  W dniach od 12 do 18 listopada 2017 r. (Dni Ekskluzywne 12 i 13 listopada) w Hanowerze odbędą się międzynarodowe targi techniki rolniczej Agritechnica 2017. Organizatorem wystawy jest Niemieckie...
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl