| Autor: redakcja1

Dania wnioskuje o zmianę przepisów dot. dobrostanu trzody chlewnej

W trakcie posiedzenia Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 11 maja br. duńska delegacja przedstawiła wspólne stanowisko podpisane przez Danię, Niemcy, Holandię i Szwecję w sprawie zmiany dyrektywy Rady UE nr 2008/120 ustanawiającej minimalne normy ochrony świń – informuje FAMMU/FAPA.

Dania wnioskuje o zmianę przepisów dot. dobrostanu trzody chlewnej

Wspólne stanowisko zredagowano podczas konferencji pt. „Poprawa dobrostanu trzody chlewnej – możliwe kierunki działania”, która odbyła się w Kopenhadze w dniach 29-30 kwietnia 2015 r.

Wnioski z konferencji wskazują na potrzebę aktualizacji unijnych przepisów dotyczących dobrostanu świń, przede wszystkim w zakresie ograniczenia praktyki obcinania ogonów i zapewnienia zwierzętom poprawy warunków bytowych w pomieszczeniach, w tym większej przestrzeni życiowej i możliwości korzystania ze ściółki.

Pomysł ten poparło kilka innych państw członkowskich, pozostałe kraje z kolei zwróciły uwagę na konieczność jednakowego traktowania unijnych i pozaunijnych producentów, a także bardziej skutecznego egzekwowania istniejących już przepisów.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!