Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel niemiecką wieprzowiną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W pierwszych trzech kwartałach br. eksport mięsa wieprzowego z Niemiec wzrósł o 5% w skali...

W pierwszych trzech kwartałach br. eksport mięsa wieprzowego z Niemiec wzrósł o 5% w skali roku do ok. 1,374 mln ton, co było głównie zasługą podwojenia wolumenu dostaw do Chin do 219 tys. ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Niemcy pozostają największym eksporterem wieprzowiny do tego kraju i w omawianym okresie br. miały 21% udziału w chińskim przywozie. Udział w rynku zmniejszył się jednak z 27% odnotowanych w pierwszych trzech kwartałach 2015 r., ponieważ inne kraje też zwiększają dostawy na rynek chiński. W trzecim kwartale br. dynamika wzrostu niemieckiego wywozu wieprzowiny do Państwa Środka zmalała do 50% ze względu na rosnącą konkurencję ze strony USA i Brazylii oraz nieznaczną odbudowę chińskiej produkcji.
 
Od stycznia do września br. Niemcy obniżyli o 5% dostawy wieprzowiny do państw członkowskich UE, jedynie Austriacy i Holendrzy utrzymali trend zwyżkowy. Największym importerem niemieckiej wieprzowiny pozostają Włochy, jednak wysyłki w tym kierunku zmalały o 5%. Mniej wieprzowiny niż przed rokiem sprowadziła z Niemiec też Polska.
 
Nasi zachodni sąsiedzi zakupili w pierwszych trzech kwartałach br. w sumie ok. 674 tys. ton mięsa wieprzowego, co oznacza spadek o 4% wobec tego samego okresu 2015 r. Według FAMMU/FAPA, wysyłki na rynek niemiecki zmniejszyli główni dostawcy – Dania, Belgia i Holandia, zwiększyły z kolei Hiszpania, Polska i Wielka Brytania, jednak wolumen dostaw z tych krajów był nieznaczny. Rośnie natomiast import żywca wieprzowego do Niemiec i od stycznia do września br. był o 3% większy niż przed rokiem. W strukturze dostaw przeważają warchlaki sprowadzane z Holandii.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl