Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel unijną wieprzowiną z krajami trzecimi

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W pierwszym kwartale 2017 r. utrzymujący się duży popyt ze strony Chin stymulował zwyżkę...

W pierwszym kwartale 2017 r. utrzymujący się duży popyt ze strony Chin stymulował zwyżkę eksportu produktów wieprzowych z UE.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Według ekspertów Agencji Rynku Rolnego, w kwietniu br. Chiny mocno ograniczyły import wieprzowiny z Unii. W wyniku czego, w okresie styczeń–kwiecień 2017 r. unijny wywóz produktów wieprzowych do krajów trzecich zmalał o 3% w stosunku do analogicznego czasu 2016 r. i wyniósł 1,3 mln ton. Pomimo znacznego spadku dostaw unijnej wieprzowiny na rynek chiński o 17%, kraj ten w dalszym ciągu pozostaje najważniejszym odbiorcą produktów wieprzowych z UE z 38% udziałem. Unijna wieprzowina wysyłana jest też m.in.: do Japonii, Hongkongu, Korei Południowej i na Filipiny.
 
Import produktów wieprzowych do UE w okresie pierwszych czterech miesięcy 2017 r. wyniósł 11,4 tys. ton i był o 9% wyższy niż rok wcześniej. Wieprzowinę sprowadzano przede wszystkim ze Szwajcarii, Norwegii, Chile i Serbii.
 
KE przewiduje, że w całym 2017 r. dostawa wieprzowiny z UE do krajów trzecich może być o 9% niższa niż w 2016 r., a w przypadku przywozu prognozowany jest 2% wzrost.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ministrowe rolnictwa Państw Europy Środkowo - Wschodniej przeciwni zmniejszeniu budżetu na rolnictwo po 2020 r.
 • Ministrowe rolnictwa Państw Europy Środkowo - Wschodniej przeciwni zmniejszeniu budżetu na rolnictwo po...

  Ministrowie rolnictwa z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Węgry, Polska, Czechy, Słowacja oraz Państwa Bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec cięć na rolnictwo (WPR) po...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl