Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Innowacyjne stacje do grupowego karmienia loch ciężarnych - WESSTAR 3G

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Innowacyjne stacje karmienia Wesstar 3G do grupowego karmienia ciężarnych loch oferują wiele...

Innowacyjne stacje karmienia Wesstar 3G do grupowego karmienia ciężarnych loch oferują wiele udogodnień względem dotychczas stosowanych systemów utrzymania. Jest to praktyczne zarządzanie lochami, uwzględniające ich dobrostan. W porównaniu z elektronicznymi stacjami żywienia są tańsze o ok. 25%. Redukują współzawodnictwo w dostępie do paszy i zapewniają szybkie przyuczenie loszek do korzystania ze stacji bez pomocy hodowcy. Są idealnym rozwiązaniem również do kontrolowanego odchowu loszek hodowlanych i remontowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Stacje karmienia WESSTAR 3G

Cały system działa w technologii bezprzewodowej, dzięki czemu wykluczamy  awarie spowodowane uszkodzeniami kabli przez gryzonie. Mniejsza ilość loch przypadająca na jedno stanowisko (15-20 szt.) daje możliwość adaptacji systemu do każdej wielkości fermy. Przy większych grupach loch zastosowanie w kojcu więcej niż jednego stanowiska żywieniowego zapewnia lochom stały dostęp do paszy, a w przypadku przerwy technicznej jednego ze stanowisk pozostałe są czynne, by nadal móc karmić  lochy. Zastosowanie tego systemu pozwala na zmniejszenie o ok 20% powierzchni budowy sektora loch prośnych. 
 
Zarządzanie systemem Wesstar 3G może odbywać się bezpośrednio w chlewni, na urządzeniu dozującym paszę, w biurze na komputerze głównym lub zdalnie pośrednictwem internetu i programu TeamViewer. Każda locha, która wchodzi na sektor loch ciężarnych automatycznie jest rejestrowana w systemie. Dla każdej z nich przydzielana jest odpowiednia krzywa żywienia dostosowana do jej kondycji.  Do każdej krzywej możemy wprowadzić także grupę loch. Kondycję lochy określa hodowca, który ma do dyspozycji 15 krzywych żywieniowych z możliwością ich modelowania. Oprogramowanie Wesstar 3G właczone jest do oprogramowania Wesstar Solo.
 

Stacja Karmienia posiada niezależny karmik połączony bezprzewodowo z programem zarządzającym systemem Wesstar 3G. Lochy pobierają pokarm w kojcu samoblokującym, w którym zamontowana jest specjalna przegroda zapobiegająca kładzeniu się i zasypianiu loch. Taka budowa stanowiska pozwala na bezstresowe pobieranie pokarmu. Jednocześnie minimalizuje agresję oraz współzawodnictwo. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl