Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
KE wystosowała ostatnie ostrzeżenia w sprawie dobrostanu świń

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 23 stycznia 2014 roku Komisja Europejska wystosowała ostateczne ostrzeżenia dla czterech...

Dnia 23 stycznia 2014 roku Komisja Europejska wystosowała ostateczne ostrzeżenia dla czterech krajów Wspólnoty, które nie dostosowały jeszcze unijnej dyrektywy ustanawiającej normy ochrony świń – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uchylenia zauważono we Francji, Belgii, Grecji i na Cyprze. W związku z tym, kraje te otrzymały ostateczne ostrzeżenia. W przypadku niedostosowania się do wymogów dyrektywy w okresie dwóch miesięcy, państwa te staną przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.
 
Przypomnijmy, iż dyrektywa Rady 2008/120/WE weszła w życie z dniem 1 stycznia 2013 roku i dotyczy utrzymania loch prośnych w kojcach grupowych zamiast w kojcach pojedynczych w gospodarstwach liczących minimum 10 loch.
 
W lutym ubiegłego roku wstępne ostrzeżenia otrzymało 9 państw członkowskich, czyli: Niemcy, Francja, Irlandia, Belgia, Cypr, Dania, Polska, Grecja i Portugalia. Natomiast dnia 23 stycznia bieżącego roku pierwsze upomnienia Komisja wysłała do: Słowenii i Finlandii.
 
W dalszym ciągu trwa jednak ocena stopnia wdrożenia unijnej dyrektywy w Niemczech, Irlandii, Danii, Polski i Portugalii.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl