| Autor: redakcja6

KE wystosowała ostatnie ostrzeżenia w sprawie dobrostanu świń

Dnia 23 stycznia 2014 roku Komisja Europejska wystosowała ostateczne ostrzeżenia dla czterech krajów Wspólnoty, które nie dostosowały jeszcze unijnej dyrektywy ustanawiającej normy ochrony świń – podała FAMMU/FAPA.

KE wystosowała ostatnie ostrzeżenia w sprawie dobrostanu świń
Uchylenia zauważono we Francji, Belgii, Grecji i na Cyprze. W związku z tym, kraje te otrzymały ostateczne ostrzeżenia. W przypadku niedostosowania się do wymogów dyrektywy w okresie dwóch miesięcy, państwa te staną przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.
 
Przypomnijmy, iż dyrektywa Rady 2008/120/WE weszła w życie z dniem 1 stycznia 2013 roku i dotyczy utrzymania loch prośnych w kojcach grupowych zamiast w kojcach pojedynczych w gospodarstwach liczących minimum 10 loch.
 
W lutym ubiegłego roku wstępne ostrzeżenia otrzymało 9 państw członkowskich, czyli: Niemcy, Francja, Irlandia, Belgia, Cypr, Dania, Polska, Grecja i Portugalia. Natomiast dnia 23 stycznia bieżącego roku pierwsze upomnienia Komisja wysłała do: Słowenii i Finlandii.
 
W dalszym ciągu trwa jednak ocena stopnia wdrożenia unijnej dyrektywy w Niemczech, Irlandii, Danii, Polski i Portugalii.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!