Kategorie
Poznaj produkty
-
2011-12-13
-
Kosz zasypowym z wagą dynamometryczną
2016-05-09 -
KOSIARKI KB Ciężka SAMASZ
2020-09-17 -
Nawóz ActiPlon Kukurydza
2014-01-07 -
Kosiarko-rozdrabniarka Kverneland FHS
2014-10-27 -
Nawóz L-Actipol EDTA Cu-6
2014-02-21 -
Spawarka Barracuda Inwertorowa 245A
2012-02-16
KE odrzuciła wniosek o wprowadzenie dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny
Podczas unijnej debaty w dniu 10 listopada 2014 roku na temat wpływu rosyjskiego zakazu nałożonego na import wieprzowiny, nowy Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Phil Hogan odrzucił wniosek kilku państw członkowskich o wprowadzenie dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny – podaje FAMMU/FAPA.
Dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny
O zastosowanie tego mechanizmu apelowały Dania, Belgia, Węgry, Holandia, Litwa, Irlandia i Austria. Niemniej jednak, zdaniem Komisji nie rozwiązałoby to aktualnych problemów na wspólnotowym rynku wieprzowiny związanych z nadpodażą, a to z kolei obciążyłoby podatników dodatkową kwotą 100 mln EUR.
Po raz ostatni mechanizm prywatnego przechowywania mięsa wieprzowego został uruchomiony w Unii Europejskiej w lutym 2011 r. na okres blisko 3 tygodni. Wprowadzenie takiego rozwiązania związane jest ściśle z trudną sytuacją sektora wieprzowiny w wyniku gwałtownej podwyżki cen pasz, jak i również kryzysu dioksynowego w Niemczech i zmniejszenia się cen mięsa w wielu państwach członkowskich.
