| Autor: redakcja1

USA – Rekordowy poziom eksportu wieprzowiny

Z danych zebranych przez Amerykańską Federację Eksporterów Mięsa wynika, że eksport wieprzowego mięsa osiągnął rekordowy poziom.

USA – Rekordowy poziom eksportu wieprzowiny

Już w marcu tego roku wysyłka wieprzowiny osiągnęła wielkość 217 tysięcy ton o łącznej wartości blisko 553,6 mln dolarów. Jest to wzrost eksportu o prawie 31 procent jeśli chodzi o wielkość woluminu oraz zwyżka o 40 procent w przypadku jego wartości wobec analogicznego czasu roku ubiegłego.


Niemniej jednak, w tym okresie największym odbiorcą tego gatunku mięsa była Korea Południowa. Co ciekawe, zaimportowała ona ponad dwa razy więcej w ujęciu rocznym, czyli 73,9 tysiąca ton, za co zapłaciła 175,9 mln dolarów. Za to w samym miesiącu marcu w stosunku do tego samego czasu roku poprzedniego dostawy na koreańskie rynki wzrosły niemalże o 400 procent, czyli do poziomu 41,2 tysiąca ton i kosztował 94,6 mln dolarów.


Tak duża zwyżka wynika problemów z jakimi borykali się Koreańczycy z Południa, czyli z epidemią pryszczycy. Z tego też względy zmuszeni zostali do wprowadzenia bezcłowego wolumenu na import tego gatunku mięsa.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!