| Autor: mikolaj

Wystąpienie do Premiera ws. zdjęcia nadwyżek żywca wieprzowego

W dniu 11 marca 2014 r. minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba wystąpił do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska z prośbą o wyrażenie zgody na zdjęcie nadwyżki żywca wieprzowego z obszaru objętego ograniczeniami.

Wystąpienie do Premiera ws. zdjęcia nadwyżek żywca wieprzowego

Minister zaproponował, aby w pierwszej kolejności z rynku były zdejmowane sztuki o wadze powyżej 100 kg.

Skierowana dziś do premiera Tuska prośba wynika z sytuacji kryzysowej na rynku trzody chlewnej na obszarze objętym ograniczeniami wprowadzonymi decyzją Komisji Europejskiej 2014/100/UE z dnia 18 lutego br. w związku z wykryciem w Polsce dwóch przypadków ASF u dzików.


Ze względu na ogromne straty gospodarcze w tej strefie oraz napiętą sytuację społeczną minister Kalemba poprosił o podjęcie przez Radę Ministrów w trybie pilnym stosownej uchwały.

Jednocześnie minister Kalemba poinformował, że wystąpił już do Komisji Europejskiej o uruchomienie nadzwyczajnych środków wsparcia dla podmiotów znajdujących się w strefie objętej ograniczeniami wynikającymi z przepisów weterynaryjnych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!