| Autor: redakcja1

Minister rolnictwa spotkał się z branżą tytoniową

W dniu 13 czerwca 2014 roku, w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie, z przedstawicielami producentów tytoniu, jego pierwszymi przetwórcami oraz przedstawicielami producentów wyrobów tytoniowych spotkał się Minister Marek Sawicki.

Minister rolnictwa spotkał się z branżą tytoniową
Spotkanie było poświęcone płatnościom bezpośrednim od 2015 r., wsparciu dla grup i organizacji producentów tytoniu w ramach II filara, a także instrumentom wspólnej organizacji rynków rolnych w nowej perspektywie finansowej.

Uczestnicy spotkania szczególną uwagę poświęcili możliwości wprowadzenia obowiązkowego stosowania wieloletnich pisemnych umów na dostawy tytoniu, jak również podkreślili znaczenie konsolidacji i zacieśniania powiązań w sektorze poprzez tworzenie grup i organizacji producentów tytoniu oraz ich zrzeszeń, jak również organizacji międzybranżowych.

Wszyscy przedstawiciele branży tytoniowej obecni na spotkaniu opowiedzieli się za wprowadzeniem uregulowania stosunków umownych w ramach krajowych rozwiązań transponujących przepisy Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!