| Autor: redakcja1

KE zawiesza import suszonej fasoli z Nigerii

W dniu 19 czerwca 2015 roku Komisja Europejska w rozporządzeniu nr 2015/943 tymczasowo zawiesiła przywóz na teren unijny suszonej fasoli pochodzącej z Nigerii – podaje FAMMU/FAPA.

KE zawiesza import suszonej fasoli z Nigerii

Wyniki kontroli urzędowych przeprowadzanych przez państwa członkowskie na suszonej fasoli z Nigerii pokazują, że utrzymuje się wysoka częstotliwość występowania niezgodności z wymogami unijnego prawa żywnościowego w obrębie pozostałości pestycydów. Po ponad rocznym okresie wzmożonych kontroli na granicach Unii nie odnotowano poprawy w tej sprawie.

 

Od stycznia 2013 r. w ramach systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach wydano ponad 50 powiadomień dotyczących suszonej fasoli z Nigerii, przy czym w prawie wszystkich informowano o obecności niedozwolonej substancji czynnej dichlorfos na poziomie znacznie przekraczającym ostrą dawkę referencyjną wstępnie ustanowioną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.

 

Zawieszenie importu suszonej fasoli będzie więc obowiązywać do dnia 30 czerwca 2016 r.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!