Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Uprawom ziemniaka zagraża zaraza ziemniaka

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, decyzję o sposobie walki z...

Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, decyzję o sposobie walki z zarazą ziemniaka oraz terminie jej zwalczania należy podjąć po ówczesnej obserwacji pojawienia się patogenu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zaraza ziemniaka

W celu zabezpieczenia roślin przed zarazą ziemniaka, a więc jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów choroby, należy przeprowadzić zabieg ochronny się przy użyciu środków ochrony roślin. Opryski rozpoczyna się gdy warunki meteorologiczne umożliwiają infekcję roślin ziemniaka, tj. wilgotność powietrza zbliżona do 100%, a temperatura powietrza w przebiegu dobowym waha się od 8 do 18 st.C.

Pierwszy zabieg przeprowadza się profilaktycznie fungicydem o działaniu układowym lub wgłębnym, a następne zabiegi wykonuje się w zależności od przebiegu warunków pogodowych i podatności odmiany na chorobę, odpowiednio dobierając fungicydy.

Jednakże zalecane jest przeprowadzenie oprysków dopiero wtedy gdy metody biologiczne, agrotechniczne i hodowlane zawiodą.

Pierwsze plantacje zaatakowane przez tego szkodnika w tym roku znajdują się w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, małopolskim, a także w podkarpackim.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl