Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Kukurydza i rzepak w dół, pszenica odrabia straty (6.07.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Po niskim otwarciu dziennej sesji w Chicago, w kolejnych godzinach handlu malały przeceny...

Po niskim otwarciu dziennej sesji w Chicago, w kolejnych godzinach handlu malały przeceny kontraktów zbożowych. Ostatecznie najbliższa seria amerykańskiej kukurydzy na zamknięciu traciła już tylko 0,3%, a pszenica zyskiwała blisko 0,5%. Na Matif pszenica minimalnie podrożała w poniedziałek, najbliższa seria zyskała 0,25 euro, do 204,25 eur/t. Unijna kukurydza zamknęła dzień przeceną o 2,25 euro (-1,2%) do 191,5 eur/t.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Jak zauważa Andrzej Bąk z e-WGT, sporą presję spadkową na notowania surowców (wycenianych w usd) wywierał wczoraj umacniający się względem euro, dolar amerykański i perspektywa dalszego wzrostu wartości amerykańskiej waluty w kontekście kłopotów związanych z Grecją. Zdaniem obserwatorów, wzrosło także zainteresowanie farmerów sprzedażą kontraktów giełdowych, celem zabezpieczenia ceny przyszłych zbiorów.

Z drugiej jednak strony, uczestnicy rynku oczekiwali na dane amerykańskie, które miały pokazać (już po zamknięciu sesji) dalsze pogorszenie stanu upraw i niewielki postęp w zasiewach soi. Znajdzie to prawdopodobnie swoje odzwierciedlenie w pogorszeniu szacunków zbiorów w piątkowym raporcie USDA z lipcową prognozą popytu i podaży na rynkach rolnych.

Obok amerykańskich kłopotów pogodowych, negatywnie na rynek pszenicy działają doniesienia o suszy panującej w zachodniej Kanadzie, Argentynie i w wielu krajach UE, a zwłaszcza we Francji. W efekcie tych zagrożeń amerykańskie i unijne kontrakty na pszenicę zamknęły poniedziałek na plusie.

Notowania oleistych

Notowania kompleksu sojowego były w poniedziałek pod silną presją płynącą z rynku ropy. Kontrakty na ropę WTI i Brent potaniały wczoraj o 6-8%, ciągnąc w dół notowania olejów roślinnych i samej soi. Najbliższa seria soi straciła na wczorajszym zamknięciu 1,1%, a oleju sojowego o 2,2%.

W ślad za soją, taniał także unijny rzepak. Kontrakt z realizacją w sierpniu stracił na wartości 6,75 euro (-1,7%) do 387,5 eur/t.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl