Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Dalsze zniżki na Matif, odbicie na CBoT (31.08.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Chicago, najbliższe serie kontraktów kukurydzy i soi zamknęły poniedziałek na niewielkim...

W Chicago, najbliższe serie kontraktów kukurydzy i soi zamknęły poniedziałek na niewielkim plusie, mocniej, bo nieco ponad 1% zyskała amerykańska pszenica za sprawą dobrych danych eksportowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak podaje Andrzej Bąk z e-WGT, sesja nocna i początek dziennej  na CBoT była dla wspomnianych kontraktów spadkowa, niższe wyceny towarów wspierał umacniający się dolar. Tak też zamknęły się notowania unijnych kontraktów na zboża. W kolejnych godzinach kurs eurodolara zmienił diametralnie kierunek. Słabnący dolar, ale przede wszystkim kolejny dzień skokowego wzrostu na rynku ropy, dały wsparcie notowaniom kompleksu sojowego oraz zbóż (poprzez wzrost cen olejów i etanolu). W poniedziałek w USA publikowane były tygodniowe dane o wysyłkach eksportowych i już po dziennej sesji Raport Crop Progress.

Eksport kukurydzy z USA

Sprzedaż eksportowa amerykańskiej kukurydzy minimalnie przekroczyła 1 mln ton w przedostatnim tygodniu sezonu 2014/15 – nieco wyżej niż tydzień wcześniej. Raport Crop Progress pokazał tylko nieznaczne pogorszenie kondycji upraw kukurydzy.

Eksport soi z USA

Załadunki eksportowe soi osiągnęły w ostatnim raportowanym tygodniu 184,285 tys. ton (-12% tydzień do tygodnia). Dotychczasowy amerykański eksport (sezon się kończy) wyprzedza o 6,4 mln ton wysyłki eksportowe w analogicznym okresie sezonu 2013/14. Dodatkowo USDA poinformował wczoraj o rezerwacji 125 tys. ton soi z dostawą w 2015/16. Przypominam w tym miejscu o bardzo dobrych danych z ub. czwartku, pokazujących silny popyt na amerykańską soję z tegorocznych zbiorów (tygodniowe dane o nowo podpisanych umowach eksportowych).

Raport Crop Progress pokazał minimalne polepszenie kondycji upraw soi.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl